BTL wyrusza w wakacyjną podróż

"Mikrokosmos. Kompozycje" - reż. Robert Drobniuch - Białostocki Teatr lalek

Białostocki Teatr Lalek wyrusza w wakacyjną podróż do Azji ze spektaklem "Mikrokosmos. Kompozycje" w reż. Roberta Drobniucha.

Spektakl inspirowany filmem „Mikrokosmos" prezentuje jeden dzień z życia owadów. To poetycka opowieść o małym wielkim świecie, gdzie każde stworzenie ma swoje zmagania i problemy. Jest Mucha, na którą czyha sieć Pająka i ruszający do ataku Komar, jest obżarty Robak, ale też uczuciowe Motyle...

Pokazane w prostych sytuacjach, w troskach i radościach, przez co bardzo przypominają... ludzi. I młodszych, i starszych, bo spektakl adresowany jest zarówno do dzieci, jak ich rodziców. Wspólna produkcja Białostockiego Teatru Lalek i Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca łącząca różnorodne środki wyrazu: oryginalne formy lalkowe, elementy pantomimy, a zwłaszcza taniec współczesny.

Widowisko, będące koprodukcją BTL i Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca, w dn. 27 - 31 lipca 2013 zostanie czterokrotnie zaprezentowane na Tajwanie w ramach festiwalu "Kaohsiung Children's Art Education Festival (2013 KCARF)".

Następnie BTL odwiedzi Chiny. Od 31 lipca do 8 sierpnia 2013 zagra pięć spektakli podczas ósmej edycji "Shanghai International Children's Cultural & Art Festival 2013".

Kolejny wyjazd także w sierpniu - "Widmo Antygony" w reż. Fabrizzia Montecchi zostanie pokazane pod koniec miesiąca w Pecs (Węgry).

(-)
Materiał Teatru
6 lipca 2013
Portrety
Robert Drobniuch

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...