Buffo na scenie Opery Nova

"Boeing Boeing" - reż. Gabriel Gietzky - Teatr Studio Buffo w Warszawie

Na deskach Opery Nova 11 listopada o godz. 19.00 Teatr Buffo wystawi sztukę "Boeing, boeing". Spektakl Teatru Buffo jest jedenastą realizacją sztuki Camolettiego w Polsce.

Niedawno desperat szukający odpowiedzi na pytanie, dlaczego latające narzeczone się nie starzeją, mógł odwołać się do teorii względności Einsteina. Ale co zrobi po zamachu na E=mc2? I choć to poważna sprawa, w przypadku komedii chodzi nie o to, że czas nie ima się człowieka, lecz o to, że nie nadwerężył tematu sztuki, która nosiła kiedyś tytuł "Latające narzeczone"! 

Żonglerka trzema stewardesami śmieszyła w 1960 roku, gdy Marc Camoletti pisał "Boeing, boeing", śmieszy i dziś. Polscy autorzy jedenastej realizacji sztuki dopisali więc w tytule "Odlecisz ze śmiechu"...

Jeśli się uda, to nie bez pomocy doskonałych aktorów, jakich zdołał zebrać na pokładzie młody reżyser Gabriel Gietzky. Załogę stanowią: Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski i Cezary Kłosiński - po męskiej stronie - oraz Olga Bołądź, Magdalena Boczarska i Dominika Figurska - po damskiej.

Bilety na tę damsko-męską podniebną ekwilibrystykę do nabycia w Operze Nova po 85 i 110 zł.

(-)
Express Bydgoski
29 października 2011

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia