By mówić o tańcu

Rejestracja rozpoczęta - 1. Kongres Tańca w Warszawie

W dniach 27-29 kwietnia w Warszawie, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55/66, odbędzie się I Kongres Tańca, organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca

Aby wziąć udział w Kongresie, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.kongrestanca.pl. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Uwaga - liczba miejsc jest ograniczona!

Rolą Kongresu jest diagnoza obecnego stanu sztuki tanecznej w Polsce oraz integracja środowiska. Kongres zgromadzi krytyków tańca, kuratorów festiwali tanecznych, tancerzy, choreografów, dyrektorów teatrów oraz przedstawicieli instytucji oraz organizacji związanych z tańcem. Efektem Kongresu będzie opracowanie strategii rozwoju tańca w Polsce, której realizacji służyć będzie m.in. Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenia towarzyszące Kongresowi to "Bajadera" wystawiana w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej oraz wystawa plakatu tanecznego z czasów PRL w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowana przy współpracy z Galerią Plakatu Włodka Orła. Szczegółowy program Kongresu jest dostępny na stronie internetowej www.kongrestanca.pl.

Instytut Muzyki i Tańca (IMiT) został powołany w 2010 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rolą Instytutu jest działalność promocyjna oraz edukacyjna z zakresu tańca i muzyki oraz wspieranie rozwoju tych sztuk w Polsce. Instytut służy wzmocnieniu współpracy pomiędzy poszczególnymi ośrodkami tanecznymi. Jego zadaniem jest także budowa centralnej biblioteki i archiwum tanecznego.

Edyta Sudoł
Materiały Organizatora
11 marca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia