"Być jak Beata" to może by hit Teatru Współczesnego

"Być jak Beata" - reż. Magdalena Miklasz - Teatr Współczesny w Szczecinie

Znakomita gra aktorska i świetne aranżacje muzyczne to największe atuty spektaklu "Być jak Beata", którego premiera odbyła się w sobotę w Teatrze Współczesnym.

"Być jak Beata" to historia, która się rozgrywa podczas castingu, na którym uczestnicy śpiewają piosenki Beaty Kozidrak i Bajmu. Przed naszymi oczami przewija się cały przekrój naszego społeczeństwa. Niespełniona artystka, która została pielęgniarką, emerytowany policjant, który próbuje zagospodarować sobie czas, starszy pan, którego główną rozrywką są wizyty w przychodni, właściciel budki z kebabami czy zakonnica.

Aktorzy: Maria Dąbrowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko i Maciej Litkowski stworzyli znakomite role, przejmujące, ale i zabawne, a przede wszystkim do bólu prawdziwe. Brawo za te kreacje, tym bardziej, że każdy miał do zagrania kilka postaci.

Pochwalić należy również aranżacje muzyczne Tomasza Lewandowskiego, który z piosenek Bajmu stworzył prawdziwe perełki. Dwie godziny dobrej zabawy na wysokim poziomie.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
8 lutego 2019

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia