Bydgoski balet w Warszawie

"Zniewolony umysł"- Opera Nova. Bydgoszcz

Zespół bydgoskiej opery pokazał w stolicy balet "Zniewolony umysł". - Nie spodziewaliśmy się, że usłyszymy aż tyle miłych słów - przyznaje dyrektor Maciej Figas. Nasz zespół pojechał do Warszawy na IV Dni Sztuki Tańca zorganizowane przez Polski Balet Narodowy.

Wrażeniami z występu podzielił się z Pomorską Maciej Figas, dyrektor Opery Nova. - Są jak najbardziej pozytywne - mówi, choć przyznaje, że niezręcznie opowiadać mu o swoim zespole. - Na szczęście wystąp spodobał się także publiczności - dodaje dyrektor.

Warszawiacy nagrodzili nasz balet owacjami na stojąco, a Maciej Figas przyznaje, że w przerwie spektaklu usłyszał wiele komplementów od osób z tzw. branży. - Nasz Zniewolony umysł był podobno jednym z lepszych na Dniach Sztuki Tańca - dodaje.
Dyrektor opery ma satysfakcję, że bydgoski balet zaprezentował się w Warszawie z jak najlepszej strony. - Chociaż z Robertem Bondarą, choreografem, widzieliśmy przedstawienie wielokrotnie, zgodnie oceniliśmy występ w stolicy jako najlepszy - podsumowuje Figas.

Występy polskich baletów na Dniach Sztuki Tańca to rzadkość. Oprócz naszego zespołu, w ostatnim czasie zaproszono tylko poznański.

AST
Gazeta Pomorska
10 listopada 2012

Książka tygodnia

Wszystkie nasze lalki
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Honorata Sych

Trailer tygodnia