"Calineczka" na Festiwalu Teatrów Lalek w Podgoricy

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaczyna sezon

W październiku Teatr Lalki i Aktora już po raz kolejny zaprezentuje się w Austrii podczas Dni Polskich. Tak, jak w ubiegłym sezonie, Teatr zamierza współpracować z różnymi teatrami oraz ośrodkami kultury w całej Polsce. , zaprezentuje się w Austrii podczas Dni Polskich. Tak, jak w ubiegłym sezonie, Teatr zamierza współpracować z różnymi teatrami oraz ośrodkami kultury w całej Polsce.

W sezonie Teatr planuje dla swoich widzów trzy premiery oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych z laureatem tegorocznej PAKI - Kabaretem Nic Nie Szkodzi. 

Nowy sezon to także nawiązanie bliższej współpracy z Wydziałem Reżyserii PWST w Krakowie (Wydziałem Zamiejscowym we Wrocławiu). Pierwszym przedstawieniem powstałym w koprodukcji z tą uczelnią będzie "Le Filo Fable" - eksperymentalny, interaktywny spektakl dla dzieci na motywach bajek filozoficznych z różnych stron świata, którego premiera odbędzie się 29 września na Małej Scenie. Reżyserii podjęła się Joanna Gerigk, scenografii Jan Polívka.

Kolejną realizację Teatr powierzy młodemu debiutantowi z tejże uczelni - Przemysławowi Jaszczakowi. Premiera "Brzydkiego kaczątka", zaplanowana na luty 2013 roku, będzie w większości dziełem młodych twórców. Oprócz reżysera na scenie zadebiutują dramaturg i kompozytor.

Na początku roku do zespołu aktorskiego dołączą nowi aktorzy: absolwentka PWST z Wrocławia oraz student, którego dyplom odbędzie się w wałbrzyskim Teatrze.

 W maju Teatr przewiduje premierę inscenizacji muzyczno-ruchowej na podstawie "Księgi dżungli". Mamy nadzieję, że nowe propozycje repertuarowe zaskoczą widzów swoim nowatorstwem, energią, formą ekspresji oraz zagoszczą na stałe na naszej scenie.

Marlena Jasińska-Denst
Materiały Teatru
6 września 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia