Cały czas jest w ruchu

"Bieguny " - reż. Paweł Passini - neTTheatre w Lublinie

Na biegunie podobno co jakiś czas samotny pingwin odłącza się od stada i idzie w głąb lądu. Premedytacja i upór z jakim samotnie udaje się na pewną śmierć pozostają dla naukowców niezrozumiałe. Antarktyczna metaforyka dobrze oddaje straceńczy charakter romantycznych eskapad. Przetrwać może tylko ten, kto cały czas jest w ruchu.

Trzech romantycznych superbohaterów wybiera się na poszukiwania czwartego, który wyruszył (tak jak rzeczywiście marzył o tym Norwid) z ekspedycją przez lodową pustynię. Równocześnie w przytułku na peryferiach Paryża zakonnice segregują pozostałe po już martwym Norwidzie jego osobiste papiery.

W miarę postępującej podróży trójka superbohaterów jest coraz bardziej zagubiona, coraz trudniej im odnaleźć ślady oddalającego się kolegi. A może już powoli zaczynają zamarzać, choć jeszcze tego nie czują?

Nowy spektakl zespołu neTTheatre pt."Bieguny" w reżyserii Pawła Passiniego zagości w repertuarze Centrum Kultury w Lublinie oraz Teatru Maska w Rzeszowie jesienią 2015 roku. Spektakle premierowe zaś odbędą się już na zakończenie wakacji w ostatnich dniach sierpnia.

Spektakl powstał przy współpracy Centrum Kultury w Lublinie z Teatrem Maska w Rzeszowie.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa" realizowanego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

(-)
Materiał organizatora
18 sierpnia 2015
Portrety
Paweł Passini

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia