"Capitalne lato" w Warszawie

interesujący, wakacyjny program

W tym roku nie można mówić o sezonie ogórkowym w stołecznych teatrach. Jeśli spędzacie wakacje w mieście, to bardzo dobrym pomysłem jest wyjście do teatru! Tu atrakcji nie brakuje.

Warszawski teatr Capitol w ramach akcji "Capitalne lato" przygotował bardzo atrakcyjny program na lipiec i sierpień tego roku. Wycieczka będzie bardzo interesująca, bo już samo wejście do teatru robi wrażenie. 

Wnętrze zaskakuje wystrojem i kolorystyką foyer, obicia krzeseł wykonano z kostiumów teatralnych! Spektakle grane są na nowoczesnej scenie teatralnej, a widzowie, oglądając, siedzą na wygodnej, amfiteatralnej widowni. Capitol jest miejscem wyjątkowym: to połączenie przestrzeni klubowej i teatralnej. Jeśli teatr kojarzy wam się z duszną salą - jest to chybione skojarzenie - spektakle odbywają się bowiem w klimatyzowanej sali.

Na deskach Capitolu występują znakomici aktorzy, m.in. Katarzyna Figura, Anna Gornostaj, Joanna Trzepiecińska, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś, Piotr Gąsowski, Cezary Żak, Jacek Bończyk, Jacek Borkowski, Krzysztof Tyniec, Jerzy Gudejko, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Anna Dereszowska, Daria Widawska.

 Dobrzy aktorzy, komfortowe warunki to tylko niektóre z powodów.dla których warto się wybrać latem do teatru. Wśród polecanych przez nas tytułów są: hit Elżbiety Jodłowskiej "Klimakterium i już", "Dziwna para" z Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem, "Własność znana jako Judy Garland" oraz najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju. 

"Klimakterium" to jeden z wielu spektakli teatru Capitol, który do tej pory zachwyca publiczność. Z kolei "Własność znana jako Judy Garland" to spektakl wręcz kultowy. W 2006 r. sztuka podbiła Broadway. Główną rolę grała żona autora, amerykańska aktorka Adrienne Barbeau.

 Tu w rolę zachodniej gwiazdy wciela się ulubiona aktorka polskich widzów Hanna Śleszyńska. Artystka w mistrzowski sposób wciela się w postać Judy, która, jak każdy celebryta, wiedzie podwójne życie - osobiste i to, które trafia na scenę, łamy pism, ekrany telewizorów i kin. Opowieść porywa widzów, którzy wraz z gwiazdą przeżywają jej wielkie miłości, namiętności, porażki i tragedie oraz walczą o jej szczęście i kobiecość.

Grzegorz Sachmata
Echo Miasta Warszawa
10 lipca 2012

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...