Carreras w Łańcucie

53. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

Wielki śpiewak Jose Carreras zainauguruje 24 maja tegoroczny 53. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Organizator festiwalu, Filharmonia Podkarpacka w Rzeszowie zabiegała o ten koncert kilka lat. Nareszcie – udało się i stało się!

Rzeszów i Łańcut bardzo zyskają na wizerunku, filharmonia i zamek łańcucki na splendorze. Widzowie i słuchacze posłuchają na żywo wspaniałego głosu artysty i otrą się o jego legendę. Do końca życia pamiętając w czym i gdzie brali udział. Zainteresowanie biletami jest ogromne. Telefony do biura festiwalowego w filharmonii odzywają się z całej Polski.

Koncert legendarnego tenora, znanego z licznych występów w najlepszych salach koncertowych na świecie, wielkich kreacji operowych, licznych nagrań i kultowego popisu z Luciano Pavarottim i Placido Domingo w rozpowszechnionym na świecie recitalu „Trzech tenorów" rozpocznie się po zapadnięciu zmroku przed zamkiem w Łańcucie na specjalnej scenie poprzedzonej trzema tysiącami krzeseł.

W planie tegorocznego festiwalu jeszcze siedem koncertów, większość tradycyjnie w sali balowej łańcuckiego zamku. Miłośnikom kameralistyki będzie dedykowany mistrzowski recital Jadwigi Rappe z towarzyszeniem Kwartetu Opium. A także koncert Capelli Bydgostiensis oraz występ pianistki Leonory Armellini ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Massimiliano Caldiego.

Poezji Mickiewicza i Słowackiego posłuchamy w interpretacji Daniela Olbrychskiego, o oprawę muzyczną tego wieczoru kompozycjami Wieniawskiego, Chopina i Szymanowskiego zadbają skrzypek Krzysztof Jakowicz i pianista Robert Morawski. Przed zamkiem w koncercie plenerowym wystąpią z recitalami Grzegorz Turnau i Sebastian Karpiel-Bułecka, z towarzyszeniem Młodej Polskiej Filharmonii. Gościć będzie wokalista i multiinstrumentalista Stanisław Soyka, którego występ z zespołem Soyka Kwintet Plus zakończy 30 maja w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie 53. Muzyczny Festiwal w Łańcucie.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
22 marca 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia