Casting do chóru dziecięcego

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Już wkrótce Opera i Filharmonia Podlaska rozpocznie próby do nowych spektakli. Będzie to musical Jerry'ego Bocka "Skrzypek na dachu" ze słowami Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina.Potrzebni będą nowi młodzi wykonawcy. Poszukiwani są chłopcy z roczników 2003-2007.

Historia jest luźno oparta na książce Dzieje Tewji Mleczarza autorstwa żydowskiego pisarza pochodzącego z Ukrainy Szolema Alejchema. Premiera musicalu miała miejsce w 1964 na Broadwayu. W Polsce po raz pierwszy spektakl pokazano w 1983 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Od tego czasu "Skrzypek na dachu" przyciąga wierną widownię. Ciągle urzeka atmosfera i koloryt małej żydowskiej wioski z początku XX wieku. Skrzypek na dachu to także obraz przemian w świecie, upadania tradycji. Filmowa wersja tego przebojowego musicalu w latach 70. nagrodzona została Oskarem. Piosenka z tego spektaklu zatytułowana Gdybym był bogaczem (ang. If I Were a Rich Man) stała się prawdziwym przebojem. W Białymstoku premiera musicalu zaplanowana została na jesień. Do tego pod koniec roku przy Odeskiej premiera słynnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Czarodziejski flet".

Potrzebni będą nowi młodzi wykonawcy. Poszukiwani są chłopcy z roczników 2003-2007. Dlatego Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na casting do Chóru Dziecięcego OiFP. W przesłuchaniach uczestniczyć będą : Ewa Rafałko, która prowadzi Chór Dziecięcy, prof. Violetta Bielecka opiekująca się dorosłymi chórzystami oraz prof. Dariusz Grabowski - kierownik wokalny Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zapraszamy chłopców uzdolnionych muzycznie, z dobrym słuchem. Na przesłuchania prosimy przygotować wybraną piosenkę.

Przesłuchania chłopców do Chóru Dziecięcego OiFP

Sobota 1 marca, godz. 10.00

Sala Kameralna przy ul. Podleśnej 2.

(-)
Materiał Teatru
22 lutego 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia