Casting do "Tarzana"

Gliwicki Teatr Muzyczny

Gliwicki Teatr Muzyczny ogłasza casting do musicalu "Tarzan", którego prapremiera polska odbędzie się w maju 2012 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Teatr poszukuje wykonawców głównych ról: Tarzana, Jane, Kerczaka (przywódcy stada goryli), Kali (gorylicy, przybranej matki Tarzana) oraz Terka (młodego goryla, przyjaciela Tarzana). W castingu chce także wyłonić odtwórcę roli Małego Tarzana, chłopca w wieku 7-12 lat. Wszyscy potencjalni wykonawcy muszą być, rzecz jasna utalentowani artystycznie; teatr będzie preferował osoby z doświadczeniem na scenie, choć zachęca do udziału również debiutantów.

„Tarzan” to musical Phila Collinsa, który skomponował do niego muzykę i napisał jego teksty piosenek. Światowa prapremiera tego przeboju odbyła się w 2006 roku na Broadwayu. Spektakl był adaptacją megahitu filmowego Disneya z 1999 roku. Jest grany na całym świecie, ogromnym powodzeniem cieszy się zwłaszcza jego niemiecka produkcja w Hamburgu. W GTM odbędzie się polska prapremiera „Tarzana”. Przygotuje ją zespół realizatorów znany m.in. z przebojowej gliwickiej produkcji „High School Musical”: reżyserem będzie Tomasz Dutkiewicz, choreografię stworzy Sylwia Adamowicz, scenografię zaprojektuje Wojciech Stefaniak, a za polski przekład odpowiedzialny jest Jacek Mikołajczyk. Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmie Sebastian Perłowski, a kostiumy przygotuje Elżbieta Terlikowska.

„Tarzan" będzie produkcją Gliwickiego Teatru Muzycznego, ale partnerami w jego realizacji będą Miasto Gliwice i Miasto Zabrze oraz Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Premiera „Tarzana” będzie największą realizacją w historii Gliwickiego Teatru Muzycznego, pierwszą realizacją musicalową na Śląsku adresowaną do masowego odbiorcy oraz jedną z największych produkcji musicalowych w Polsce ostatnich lat!

Casting odbędzie się 20 listopada 2011 roku.

Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl.

(-)
Materiały Teatru
22 października 2011

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia