Casting Rafała Urbackiego

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Zapraszamy do udziału w castingu do nowego projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego dla osób niepełnosprawnych ruchowo, kalekich, osób o alternatywnej motoryce, z różnym doświadczeniem tanecznym

Czas: 27.11.2011 godz. 15

Miejsce: Instytut Teatralny

im. Zbigniewa Raszewskiego

ul. Jazdów 1, Warszawa

Prowadzi : Rafał Urbacki

Udział bezpłatny (tylko osoby pełnoletnie)

Zapraszamy do zapisów na: www.ruch.ezapisy.pl

Eee tam, dajcie mi tańczyć!

Warsztat - casting z tego co mamy, czyli ruchu autentycznego z Rafałem Urbackim. Jeśli ruszasz się zawodowo, jakkolwiek albo masz w planach rozpocząć pracę ze swoim ciałem to zapraszam na dwugodzinny warsztat, podczas, którego wykorzystując techniki świadomościowe dla tancerzy przypatrzymy się naszym przyzwyczajeniom ruchowym lub spróbujemy pójść lub pojechać w nieco innym niż zazwyczaj kierunku. Warsztat ma na celu zainspirowanie osób o alternatywnej motoryce do poszukiwań w zakresie tego, czym dysponują, czyli unikatowymi jakościami ruchowymi, dzięki którym będziemy mogli wspólnie stworzyć projekt ruchowy.

Tak jest! Po warsztacie wybrana grupa uczestników zostanie zaproszona do udziału w projekcie społecznym Rafała Urbackiego, który będzie próbą krytycznej refleksji na temat jakości tolerancji wobec osób o alternatywnej motoryce w społeczeństwie demokratycznym.

Będzie to opowieść o utopijnej wiosce. Przestrzeń ta została oddana do użytku tym, którym jest gorzej, przez tych, którym jest lepiej. Ci ostatni mają możliwość odwiedzin wioski i przekonania się, że im co prawda nie jest czasem zbyt dobrze, ale mieszkańcom wioski jest znacznie gorzej.

Na potrzeby choreografii zostanie napisany utwór muzyczny inspirowany muzyką baletową z lat 60\' i 70\'.

Prapremiera spektaklu odbędzie się w styczniu 2012 roku na scenie Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Rafał Urbacki, mover, humanista, choreograf, ur. w 1984 r. w Tarnowskich Górach. Student Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Studiował również kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukację ruchową rozpoczął jako tancerz na wózku w Teatrze Tańca \'Kierunek\' w Bytomiu. Tańczył w choreografiach Gessel Mason, Victorii Fox i Phila Williamsa. Performer w autorskich projektach solo 7 Up, Urodziny, BezSen, Zrównywanie. Współautor i tancerz w video-dance (The Lift i The Adventures of Giraffi and Charming Seally). Reżyser projektu Mover. Projekt społeczny (XVII MKTWiFST, Bytom). Uczestnik warsztatów i coachingów contemporary dance, Body Mind Centering, contact-improvisation, authentic movement. Projekt taneczny o tożsamości pokolenia lat 90\', którego jest reżyserem, otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor ruchu w spektaklach duetu Strzępka/Demirski - Tęczowa Trybuna 2012, Położnice Szpitala Św. Zofii. Współpracuje z Akademią Muzyczną prowadząc zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu muzykoterapii.

Przez 11 lat poruszał się wyłącznie z pomocą wózka inwalidzkiego. Od dwóch lat chodzi i tańczy samodzielnie.

(-)
E-teatr
26 listopada 2011

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia