"Ceglorz" Ósemek i debata u Cegielskiego

"Ceglorz" - reż. zespół - Teatr Ósmego Dnia

Teatr Ósmego Dnia zaprasza 11 i 12 października o godz. 19 do Hali W7 Zakładów im. Hipolita Cegielskiego, do obejrzenia projektu "Ceglorz" oraz na debatę "Robotnik. Świadek. Świadectwo".

Projekt "Ceglorz" jest kolejnym z serii przedsięwzięć artystycznych Teatru Ósmego Dnia opartych o świadectwa i prawdziwe historie ludzkie. Tym razem zbiorowym bohaterem spektaklu są ludzie "Cegielskiego" i sama fabryka, która stanowiła znaczną część ich życia. Pokazujemy krótkie historie kilku pokoleń robotników i inżynierów - pytaliśmy ich o to, czym była i czym jest praca w fabryce, czym jest życie we wspólnocie dużego zakładu produkcyjnego - tak ważnego w historii Poznania - jak zmieniają się lub odchodzą w przeszłość wartości. Staramy się uchwycić melancholijny dziś urok przestrzeni industrialnej, pejzaż fabryczny, duszę maszyn, a przede wszystkim jednak - wielkie poczucie godności ludzi związanych z długa historią Zakładów im. Hipolita Cegielskiego.

12 października, po spektaklu "Ceglorz", o g. 20.00 zapraszamy do udziału w debacie: "Robotnik. Świadek. Świadectwo". Udział wezmą: Wioletta Wejman (Pracownia Historii Mówionej, Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN, Lublin), Ewa Wójciak (Teatr Ósmego Dnia), Maria Solarska (Instytut Historii Mówionej, UAM, Poznań), Bogumił Jewsiewicki (Uniwersytet Laval, Quebec, Kanada), Konrad Białecki (Instytut Historii, UAM, IPN, Poznań), Piotr Filipkowski (Instytut Filozofii i Socjologii PAN, Ośrodek KARTA, Warszawa). Prowadzenie: Izabela Skórzyńska.

Bilety: 10 zł

(-)
Materiał Teatru
9 października 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...