Charytatywne pokazy "Niżyńskiego"

"Niżyński" - reż: Michał Siegoczyński - Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Specjalne pokazy spektaklu „Niżyński", odbędą się 9 i 10 lutego o godz. 19.00 w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal 1-2 w Warszawie. Całkowity dochód z pokazów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Pani Magdaleny Sipowicz, która, spośród osób ocalałych, w największym stopniu ucierpiała w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, tracąc w wypadku nogę.

"Niżyński" w reżyserii Michała Siegoczyńskiego to odważny, bezkompromisowy i drapieżny obraz Boga-Człowieka, artysty, którego własny geniusz staje się przyczyną upadku. Punktem wyjścia do autorskiej refleksji reżysera były "Dzienniki" Wacława Niżyńskiego.

Autor "Dziennika" - chory umysłowo, niezaprzeczalny geniusz sceny, artysta o światowej sławie i barwnej biografii staje się bohaterem monodramu (w tej roli Marek Kossakowski). Stajemy z nim twarzą w twarz już po wielkiej tragedii jego życia, kiedy choroba umysłowa zamknęła go we własnym, wewnętrznym świecie i jasne jest, że nigdy więcej nie zatańczy. Szczere i nieporadne słowa, zarazem odważne i żarliwe, stają się jedyną możliwością ekspresji.

Tak samo jak kiedyś poprzez taniec, teraz swoim monologiem, pragnie być dyktatorem serc. Partnerami strategicznymi pokazów są: Stowarzyszenie Architektów Polskich, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Teatr Konsekwentny.


Pokazy charytatywne spektaklu „Niżyński", 09.02.2013 / 19.00 / sobota 10.02.2013 / 19.00 / niedziela, Pałac Zamoyskich ul. Foksal 1-2, Warszawa
Bilety w cenie 35 PLN. Rezerwacji można dokonać pod adresem: centrum.idei@gmail.com.
Rezerwacja zostanie sfinalizowana po dokonaniu przelewu na konto Fundacji „Zielony Liść" (nr konta 21 1600 1068 0003 0101 1776 9158) i przesłaniu na adres mailowy jego potwierdzenia w ciągu 2 dni od otrzymania maila zwrotnego o dostępności wskazanego terminu. W tytule przelewu prosimy o umieszczenie następujących informacji:
Niżyński/Imię i Nazwisko/ilość miejsc/data spektaklu/leczenie i rehabilitacja Magdaleny Sipowicz

Więcej informacji na temat samego spektaklu, jak i pokazów charytatywnych pod linkami:

http://www.facebook.com/home.php#!/events/524391560928840/
http://www.nizynski-projekt.com/spektakl.php
Link do informacji o sytuacji Magdy: http://fundacjazielonylisc.org/pomagamy/nasi-podopieczni-subkonta/magdalena-sipowicz

Making of spektaklu: http://www.youtube.com/embed/y_e7vRECNJk

Marek Kossakowski
Fundacja Centrum Idei
1 lutego 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...