Charytatywny koncert w Och-Teatrze

Fundacja "Mimo Wszystko" i Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury

Magda Umer, Krzysztof Jakowicz, Katarzyna Groniec wezmą udział w poniedziałkowym koncercie charytatywnym w warszawskim Och-Teatrze. Dochód z koncertu zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego dla warszawskiej Kliniki Anestezjologii Pediatrycznej

"Bez jutra nie da się żyć" 

Koncert organizują dwie fundacje: Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury

Dochód z biletów-cegiełek o wartości 100 zł zostanie przekazany na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego - pomp infuzyjnych. Za jedną pompę - jak podaje producent - trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Sprzęt jest przeznaczony dla Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, do której trafi za pośrednictwem fundacji Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej.

W poniedziałek 30 maja na scenie teatru pojawią się m.in. Ewelina Flinta, Katarzyna Groniec, Magda Umer, Olga i Jacek Bończyk, Stanisława Celińska, Joanna Lewandowska-Zbudniewek, Natalia Sikora, Adam Nowak, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Gadowski, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Majchrzak, Stasiek Wielanek i zespół Kameleon. Koncert poprowadzą Anna Dymna i Zbigniew Zamachowski.

Na pomysł zorganizowania tego koncertu wpadł Radosław Kiszewski, kierownik muzyczny Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, członek zespołu Kameleon. Jego ośmiomiesięczna córeczka korzystała po urodzeniu z pomocy pomp infuzyjnych. - Teraz chcielibyśmy zrobić coś wspólnie dla małych pacjentów Kliniki Anestezjologii Pediatrycznej i wesprzeć szpital w zakupie kolejnych pomp, które mogą uratować życie jakiegoś dziecka, tak jak uratowały moją Marysię. Koncert, który wspólnie organizujemy, nosi tytuł "Bez jutra nie da się żyć", bo nie da się żyć bez nadziei na to, że dziecko ma szansę żyć - mówi Kiszewski.

- My organizujemy koncert, natomiast fundacja Krystyny Jandy udostępnia nam salę i obsługą techniczną, a także pomaga w promocji wydarzenia - powiedziała PAP Maria Ceraficka z fundacji Anny Dymnej.

Ceraficka dodała, że Krystyna Janda przekazywała już wcześniej fundacji "Mimo Wszystko" przedmioty na aukcje charytatywne. Była to jednak współpraca pomiędzy aktorką i fundacją. A teraz współpracują ze sobą obie fundacje.

Pompy infuzyjne to sprzęt wykorzystywany do ciągłego lub cyklicznego podawania dokładnych dawek określonego leku. Stosowane są często na oddziałach intensywnej terapii, gdzie leczone są najmniejsze dzieci, które nie mogą przyjmować tradycyjnych kroplówek.

(-)
PAP
27 maja 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...