Chińska Lekcja

Akademia Ruchu - Teatr Studio w Warszawie

19 września o godzinie 19:00 Teatr Studio zaprasza na na pokaz cyklu performances:
Akademii Ruchu - Chińska Lekcja. Na przygotowaną do prezentacji publicznej całość składa się szereg performances, krótkich wystąpień pięcioosobowego zespołu trwających od pięciu do dziesięciu minut

Podstawową cechą wystąpień jest jedność formalna wywodząca się z rozwijanych od trzydziestu lat poszukiwań Akademii Ruchu w obszarze języka wizualnego teatru.

Swobodne działanie grupy przechodzącej od prywatności do skondensowanej, wymagającej niezwyczajnej sprawności fizycznej akcji plastycznej jest jedną z cech teatru zachowań - jak określa swą praktykę twórczą Akademia Ruchu.

Podobnie jak w większości realizacji Akademii Ruchu, również i w tym przypadku doświadczenie formalne nie wyklucza społecznego odniesienia komunikatu, a wprost przeciwnie - służy wydobyciu jego podtekstu.

Istotną cechą nowej inicjatywy Akademii Ruchu jest uniwersalność formuły, która prowadzi do wykorzystania tego samego materiału pracy twórczej w każdych warunkach, wobec każdej publiczności, w dowolnych konfiguracjach jego części składowych.

Bilety: 25 zł.

(-)
Materiały Teatru
17 września 2011

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia