Chodź na spacer

Spacerownik teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych w Szczecinie

9 października w 9 polskich miastach odbędzie się czwarta edycja projektu „Spacerownik teatralny". W Szczecinie teatralny spacer dla dzieci poprowadzą pedagożki teatru Justyna Czarnota i Magdalena Bogusławska. Na nietypowe, bo nieograniczone ramami jednego teatralnego budynku, otwarcie sezonu 2016/2017 po raz kolejny zaprasza Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

„Spacerowniki teatralne" zostały zainicjowane w ubiegłym roku i towarzyszyły obchodom 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Ich popularność skłoniła organizatorów do przygotowywania kolejnych tras oraz organizowania wiosennych i jesiennych edycji. Efekty tych prac będzie można poznać już 9 października. Tego dnia w dziewięciu polskich miastach – Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Toruniu, Lublinie, Gdańsku oraz Warszawie – odbędą się teatralne spacery, wytyczone zarówno według nowych, jak i znanych i sprawdzonych tras. Jesienna edycja „Spacerownika" poszerzona została także o liczne spacery dla dzieci. Próżno szukać tak unikalnych opowieści w podręcznikach, gazetach, przewodnikach...

Jednym z nich będzie szczeciński „Spacerownik teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych", który poprowadzą pedagożki teatru Justyna Czarnota i Magdalena Bogusławska. Wesoły pochód, podczas którego przydadzą się plecaki, notesy, długopisy oraz kawałki kredy, wystartuje o godz. 11.00 na ulicy Tarczyńskiego 1, a jego orientacyjny czas to półtorej godziny. Liczba miejsc jest ograniczona, więc na spacer obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: edukacja@pleciuga.pl.

Wszystkie trasy proponowane w ramach „Spacerownika teatralnego" mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej – a tym samym kulturalnej – historii miast. Przygotowane scenariusze są różnorodne, a spacery prowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, lecz także historycy teatru i znani artyści.

Scenariusze „Spacerowników teatralnych" znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Użytkownik może dostosować marszrutę do czasu, jakim dysponuje lub miejsca, do którego zmierza. Szlaki spacerowe układać można dowolnie według indywidualnych zainteresowań.

„Spacerownik teatralny" dostępny jest w aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Aplikację można ściągnąć za darmo w sklepach Google Play, App Store i Windows Store. Poza wszystkimi możliwościami, jakie daje strona www, aplikacja wyposażona została dodatkowo w funkcję nawigowania.

Projekt szczecińskiego „Spacerownika teatralnego" realizowany jest przez Instytut Teatralny we współpracy z Teatrem Lalek „Pleciuga".

(-)
Materiał organizatora
30 września 2016

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia