Chór czytelników

Performance Teatru Gdynia Główna

Chór czytelników vol. 2 - druga edycja akcji performatywnej realizowanej przez Teatr Gdynia Główna i dedykowanej Miastu Słowa – festiwalowi wydarzeń miejskich towarzyszącemu Nagrodzie Literackiej Gdynia – 4 września godz. 17:30 w holu Dworca Głównego PKP Gdynia oraz 5 września godz. 14 w Muzeum Miasta Gdyni. Zapraszamy!

Chór czytelników vol. 2 to druga edycja akcji performatywnej realizowanej przez Teatr Gdynia Główna i dedykowanej Miastu Słowa – festiwalowi wydarzeń miejskich towarzyszącemu Nagrodzie Literackiej GDYNIA.

Zeszłoroczny pokaz oparty na „Ostatnim rozdaniu" Wiesława Myśliwskiego zaangażował osoby, które do tej pory były jedynie odbiorcami kultury, do roli jej twórców. Ta wyjątkowa wielowymiarowa prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem i inspirowała nie tylko jej realizatorów.

W tym roku w oparciu o powieść „Ciemno, prawie noc" Joanny Bator, pasjonaci literatury są prowadzeni przez reżyser Ewę Ignaczak, i Idę Bocian.

Chór Czytelników jest już w fazie intensywnych prób, a rezultat będzie można zobaczyć 04 września godz. 17:30 w holu Dworca Głównego PKP Gdynia oraz 05 września godz. 14 w Muzeum Miasta Gdyni.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Miasta Gdynia.

CHÓR CZYTELNIKÓW vol. 2
performance Teatru Gdynia Główna
04 września godz. 17:30
w holu Dworca Głównego PKP Gdynia
05 września godz. 14
w Muzeum Miasta Gdyni

(-)
Materiał Teatru
4 września 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia