"Chorea/Poligon ciała i okoliczności" - wernisaż

Festiwal teatralny Retro/per/spektywy: Chorea

Wernisażem wystawy "Chorea/Poligon ciała i okoliczności" w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3 rozpoczął się pierwszy łódzki festiwal teatralny Retro/per/spektywy: Chorea

Z inicjatywy twórców działających w ramach Stowarzyszenia, w jego skład wchodzą m.in. młodzi artyści, muzycy, tancerze, plastycy, absolwenci studiów kulturoznawczych oraz teatrologicznych, uczniowie Akademii Praktyk Teatralnych prowadzonej przy OPT Gardzienice.

-To jest jeden z nąjważniejszych festiwali, w jakim brałem udział, bo jego siłą jest bogactwo pomysłów i twórczego zapału młodych ludzi przenoszących na scenę swoje najprawdziwsze emocje -powiedział Tomasz Rodowicz, reżyser. - Wielu z tych spektakli jeszcze nie widziałem, więc sam mam tremę, jak one wypadną na scenie.

Dla artystów z całej Polski biorących udział w festiwalu jest on platformą rozmaitych wydarzeń teatralnych: spektakli, performance, filmów o teatrze Krystyny Piasecznej, widowisk multimedialnych, koncertów i dyskusji, do których włączać się będą widzowie. W sobotę 21 sierpnia festiwal zakończy spektakl "Textilim/Psalmy" w reżyserii Pawła Passiniego (Fabryka Sztuki, godz. 20).

- Ten spektakl był już grany w różnych dziwnych miejscach takich jak ruiny getta, nieczynna zajezdnia tramwajowa, stary kościół, a teraz będzie okazja, żeby zobaczyć go w starej fabryce - powiedział Paweł Passini.

jed
Express Ilustrowany
17 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia