Ci, co mnie niosą - premiera

"Ci, co mnie niosą" - reż. Artur "Baron" Więcek - Krakowski Teatr Scena STU - 12 września 2020

Po 6 miesiącach przerwy w graniu, miło jest nam podzielić się radością, że 12 września 2020 rozpoczynamy granie repertuarowych spektakli. I ku naszej radości otwieramy 55. Jubileuszowy Sezon Teatralny PREMIERĄ. Cieszymy się także, że po wielu latach nieobecności na polskich scenach do teatru wraca Sławomir Mrożek. Reżyser i autor scenariusza naszego spektaklu Artur „Baron" Więcek przygotował wespół z Justyną Łagowska (scenografia) i zespołem aktorskim: Magdaleną Walach, Darią Polasik-Bułką , Andrzejem Deskurem, Zbigniewem Kaletą, Krzysztofem Pluskotą, Jackiem Romanowskim, Tomaszem Schimscheinerem, Dariuszem Starczewskim, Jackiem Wojciechowskim spektakl zrealizowany na podstawie noweli Ci, co mnie niosą z tomu pt. „Dwa listy i inne opowiadania".

To mało znane i nigdy nie wystawiane na scenie opowiadanie Mrożka to rzecz „zakręcona" dokładnie tak, jakbyśmy się tego po autorze spodziewali – fantazyjna, absurdalna, melancholijna, ironiczna. Do tego pełna zadumy nad ludzkim losem, naszym miejscem na świecie, przeznaczeniem.

Na widowni premierowego spektaklu „Ci, co mnie niosą" w reżyserii Artura „Barona" Więcka, w głównej mierze zasiądą lekarze, pracownicy służby zdrowia, którzy w ostatnich miesiącach dbali o nasze zdrowie. Jest to wyraz podziękowania społeczności STU za ich wysiłek, wyrzeczenia i ciężką pracę okazywaną wszystkim Pacjentom, szczególnie w okresie pandemii .

Spektakle wystawione będą w warunkach przystosowanych do istniejących wymogów i zaleceń obowiązujących w okresie pandemii spowodowanej wirusem Sars-Cov2.

Więcej informacji o spektaklu w załączniku, oraz na naszej stronie www.scenastu.pl, fotografie autorstwa Piotra Kubica

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2bGpVvmhNww&feature=emb_title

Magdalena Jamka-Sułkowska
Materiał nadesłany
12 września 2020

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia