"Ciało - obraz - słowo"

Spotkanie w Centrum Scenografii Polskiej

Centrum Scenografii Polskiej zaprasza 21 lutego na spotkanie towarzyszące wystawie "Płeć w projekcie", poświęcone metodom komunikacji w filmie, teatrze, literaturze w ramach teorii płci kulturowej.

W panelu udział wezmą:

dr hab. Małgorzata Radkiewicz / gender w filmie /

Adiunkt w Katedrze Mediów Audiowizualnych UJ w Krakowie. Filmoznawczyni, zajmuje się zagadnieniami współczesnego kina i mediów oraz problemem gender, czyli społeczno-kulturowej tożsamości płci; autorka książek i artykułów na temat artystycznej kreacji oraz interkulturowego i intermedialnego komunikowania, a także szeregu opracowań z zakresu gender.

Prof. dr hab. Krystyna Kłosińska / gender w literaturze i krytyce feministycznej /

Wykładowca UŚ, Gender Studies UJ oraz IBL PAN, literaturoznawca, badaczka kobiecego pisarstwa z perspektywy krytyki feministycznej, finalistka Nagrody "Nike" w 2000 r.

Dr Anna Nacher / gender w nowych mediach /

Adiunkt w Katedrze Mediów Audiowizualnych UJ w Krakowie. Zajmuje się teorią mediów w perspektywie kulturoznawczej, studiach genderowych, antropologii audiowizualności, nowych zjawiskach w kulturze współczesnej, przemianach związanych z procesami globalizacyjnymi.

Dr Ewa Dąbek-Derda / gender w teatrze /

Kulturoznawca, teatrolog, adiunkt w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autorka licznych tekstów poświęconych polskiej scenografii publikowanych w tomach zbiorowych i pokonferencyjnych. Zajmuje się dramatem i teatrem współczesnym, problematyką gender w teatrze polskim, a także współczesną plastyką teatralną.

***

Spotkanie "Ciało - obraz - słowo"

Kanały komunikacji w kulturowej interpretacji tożsamości płciowej

21 lutego 2013 / godz. 17.00

Wstęp wolny!

(-)
Materiał Organizatora
21 lutego 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...