Cicha śpiewa Jędrusik

niezwykły koncert

"Jędrusik po Cichu" to tytuł koncertu z piosenkami Kaliny Jędrusik w wykonaniu Karoliny Cichej. Odbędzie się on dzisiaj o godz. 20 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków.

Jędrusik po Cichu" to nowy projekt na polskiej scenie muzycznej, który łączy bogaty, choć nieco zapomniany dorobek polskiej piosenkarki z nowatorskim podejściem do jej twórczości.

Z legendą Kaliny Jędrusik zmierzy się utalentowana wokalistka i kompozytorka młodego pokolenia - Karolina Cicha. Była ona wielokrotnie nagradzana na przeglądach i festiwalach piosenki artystycz- nej. Znana jest z wykonań m.in. poezji Tadeusza Różewicza i Tadeusza Gajcego.

Koncert w Radiu Kraków, podczas którego usłyszymy utwory, które śpiewała Kalina Jędrusik w nowych aranżacjach, będzie rejestrowany, później ukaże się na płycie.

Kalina Jędrusik była aktorką i piosenkarką. Największe triumfy muzyczne święciła w Kabarecie Starszych Panów. Wzbudzała kontrowersje swoimi rolami (pamiętna rola Lucy Zukerowej w "Ziemi obiecanej" Wajdy), ale też życiem prywatnym (głośny był jej związek z pisarzem Stanisławem Dygatem).

(GZL)
Dzienni Polski
11 lipca 2013
Portrety
Karolina Cicha

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia