Ciekawy program na nowy sezon

Teatr Rampa w Warszawie

Teatr Rampa zaprasza na nowy sezon, w którym zamierza zaskoczyć wszystkich jeszcze bogatszym repertuarem. Będzie go prezentować go na aż czterech różnorodnych scenach: Dużej, Kameralnej, Eksperymentalnej i Klubowej, położonych na dwóch piętrach, parterze i w podziemiach okazałego budynku. W tak rozległej przestrzeni nie tylko można się zgubić, ale też znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie

Sezon rozpocznie się we wrześniu premierą musicalu familijnego pt. „Zaczarowani”, który jest owocem wakacyjnej pracy Teatru Muzycznego Tintilo pod wodzą Teresy Kurpias. Jak wiele poprzednich spektakli tego zespołu tak i ten ma szansę oczarować nie tylko dzieci ale i dorosłych. Tuż po premierze Rampa proponuje dawkę mądrego humoru XIX wiecznej farsy muzycznej „Pińska szlachta” w reżyserii Mikałaja Pinihina z rewelacyjnym Wiktarem Manajewem w roli głównej.

Dla fanów dobrej polskiej „piosenki z tekstem” przeznaczony jest kolejny unikat – spektakl muzyczny „Kamyk Zielony” w którym Dorota Osińska wykonuje znane i mniej znane piosenki Magdy Czapińskiej. Ta sama aktorka i wokalistka wspólnie z Robertem Kowalskim prezentuje popularne i lubiane evergreeny światowego kina w spektaklu „Oskary, Oskary... czyli piosenki ze statuetką” w reż. Jerzego Satanowskiego.

Do dzieci Rampa powróci prezentacją „Czerwonego kapturka” lubelskiej Kompanii Teatr, które udowodnią nam, że znana opowieść może zaskoczyć i rozbawić zarówno Dzieci jak i Rodziców! A o tym, że z bohaterami bajek nigdy nic nie wiadomo, możemy przekonać się w teatrze Rampa dzięki prapremierze musicalu familijnego „W pogoni za bajką” w reż. Cezarego Domagały z zaskakującą wszystkich muzyką Piotra Rubika. Premiera już wkrótce!  

O tym, że Rampa prezentuje również nieśmiertelne powieści dla młodzieży i dorosłych niech świadczy wielokrotnie nagradzany spektakl „Ferdydurke” Teatru Provisorium i Kompanii Teatr z Lublina, będący odkrywczą interpretacją powieści mistrza Gombrowicza. Skoro o mistrzostwie mowa, warto podkreślić, że gościć będziemy największego żyjącego współczesnego dramaturga i kompozytora w jednym - Bogusława Schaeffera, występującego w swoim spektaklu pt. „Multimedialne coś”. Kto jednak nie gustuje w specyficznym poczuciu humoru, z pewnością znajdzie coś dla siebie w muzycznej farsie „Babskie party” w reż. Zdzisława Wardejna, osadzonej mocno w realiach emigracyjnego życia czterech Polek.

Tak więc Teatr Rampa stara się bawić, zaskakiwać i czasami uczyć zwłaszcza młodszą widownię. Od czasu do czasu prezentuje też pozycje, które trudno określić, bo celowo wymykają się one znanym kategoriom. Taką jest muzyczny spektakl „Jaskółka” w reż. Żanny Gierasimowej, który opowiadanie Turgieniewa ożywił za pomocą starosłowiańskich pieśni, ludowych zaśpiewów i niezwykłej grze aktorskiej tworząc niezwykłe widowisko dla oczu, uszu i serc.

Agnieszka Wyszomirska
Materiały Teatru
31 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia