Ciekwy komentarz do sytuacji na scenie

"Oskar dla Emily" - 15. Festiwal Oblicza Teatru

Wszystko, co ich łączy i wszystko, co ich dzieli to teatr. Ewa Wiśniewska i Leszek Teleszyński już w najbliższą niedzielę na polkowickiej scenie zagrają aktorskie małżeństwo, które od rzeczywistości woli teatralną fikcję. „Oskar dla Emily" Teatru Scena Prezentacje zakończy nurt główny XV Festiwalu „Oblicza Teatru".

Komedię „Oskar dla Emily" napisało dwóch niemieckich autorów: Folker Bohnet I Alexander Alexy. Prapremiera sztuki odbyła się w  2010 r. w Theater Im Rathaus w Essen. Spektakl do dziś znajduje się w repertuarze i wciaż cieszy się ogromną popularnością. 

W Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie "Oskara dla Emily" postanowił wystawić Romuald Szejd. Role głównie powierzył znanym i lubianym atorom" Ewie Wiśniewskiej i Leszkowi Teleszyńskiemu.  To oni właśnie wcielą się w role kłócących się o wszystko małżonków, którzy zgadzają się tylko w jednej sprawie: gra w teatrze jest znacznie ciekawsza od szarej rzeczywistości. Ale niestety, świat realny, od którego tak uciekają, w końcu ich dogoni...

Komedia "Oskar dla Emily" łączy sceny realistyczne, pełne błyskotliwych uwag i obserwacji, z elementami melodramatu rodzinnego oraz cytatami klasyki kina i teatru, które stanowią ciekwy komentarz do sytuacji rozgrywajacych się na scenie. 

Spektakl rozpocznie się o godz. 19.00. Informacje na temat biletów oraz rezerwacja miejsc pod nr tel 76 746 88 14. Szczegółowe informacje na stronie www.dniteatru.pl

Agnieszka Błaszczyk
Materiały Teatru
22 marca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia