Cipka najlepsza

39. Festival International du Court Métrage à Clermont-Ferrand

Film Renaty Gąsiorowskiej najlepszą animacją w Konkursie Międzynarodowym prestiżowego międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Clermont-Ferrand.

To wielki sukces - międzynarodowy festiwal - jeden z największych na świecie - cieszący się dużym prestiżem fimowej branży - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótometrażowych w Clermont-Ferrand nagradza naszą studentkę - Renatę Gąsiorowską. Jej animacja - "Cipka" najlepszą animacją festiwalu. Gratulujemy.

Opiekę artystyczną nad filmem Renaty sprawowali: Mariusz Wilczyński i Joanna Jasińska. O filmie, w telegraficznym skrócie: Młoda dziewczyna spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem...

To nie pierwsza nagroda za ten film. Przypomnijmy - ma na swoim koncie już m.in. Wielką Nagrodę Jury dla krótkiej animacji AFI FEST w Los Angeles, Nagrodę za krótkometrażowy film animowany Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie i Nagrodę Specjalną Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

(-)
Materiały PWSFTViT
13 lutego 2017

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...