Co jest grane?

Teatr Akt w maju - 18 maja godz. 18.00-22.00 Majówka teatralna Park Polińskiego

Majówka teatralna to cykliczne prezentacje spektakli plenerowych Teatru Akt dla mieszkańców Grochowa i Warszawy.

W programie edycji 2019 znajdzie się akcja plenerowa Fu-turyści, animacje artystyczne z dziedziny teatru, cyrku, muzyki oraz wieczorny spektakl plenerowy Teatru Akt Ja gore.

To okazja do pokazania działalności lokalnego Teatru Akt po tej stronie torów, gdyż na Olszynkę Grochowską nie wszyscy mogą trafić.To także okazja do wzięcia udziału w prezentacjach teatru ulicznego, cieszącego się popularnością wśród widowni, lecz rzadko goszczącego w Warszawie. Majówka odbędzie się poza siedzibą teatru, w Parku Polińskiego, który dzięki imprezie mocniej zaznaczy się na kulturalnej mapie Warszawy i pozwoli teatrowi dotrzeć do nowych odbiorców.

Szczegółowy program Majówki teatralnej:

18.00 - 19.00 Fu-turyści – akcja parkowa

Wędrowcy spoglądający z góry na świat, zwolennicy przyszłości, negujący wszystko, co tradycyjne i logiczne, zwiedzają planetę Ziemia. Hałaśliwi, nieustannie ciekawi nowych doznań stanowią dziwaczną gromadkę w przestrzeni ulicznej. W swoje działania wciągają Ziemian, wzbudzając zdziwienie, bojaźń, czasem radość. Spotkania mają charakter interaktywny i spontaniczny.

19.00 – 20.30 – Animacje teatralno-muzyczne
Prezentacje urozmaicą działania początkujących artystów z grupy Grochów Grochów, lokalnych muzyków i happenerów.

21.00 – 22.00 – Ja gore – spektakl

Żywioł ognia jest główną inspiracją widowiska Teatru Akt. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala" swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.

Miejsce: Park Polińskiego od strony ulicy Szaserów
Organizator: Teatr Akt, kontakt@teatrakt.pl, www.teatrakt.pl
Partner: Klubokawiarnia Cała Jaskrawość
Projekt współfinansuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Praga-Południe
wstęp wolny

(-)
Materiał Teatru
16 maja 2019

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia