Co nowego w Nowym?

Jeszcze trzy premiery w tym sezonie - Nowy Teatr w Słupsku

"Czarownica", "Żona potrzebna od zaraz" i "Wzór na pole trójkąta". W tym sezonie w Nowym Teatrze w Słupsku odbędą się jeszcze trzy premiery.

Czarownica

W lutym swoją premierę będzie miała "Czarownica" w reżyserii Iwo Vedrala. To autorski tekst inspirowany historią Triny Papisten, znanej słupszczanom jako ostatnia czarownica ze Słupska, która w 1701 roku została skazana za czary przez protestancki sąd pruski, a po wielu dniach tortur spalono ją na stosie przy słynnej Baszcie Czarownic. Jej historia to zlepek tragicznych konfliktów, które stają w sprzeczności ze stereotypami na temat relacji międzyludzkich, istnienia jednostki w społeczeństwie czy roli kobiety w budowaniu kultury europejskiej.

Żona potrzebna od zaraz

"Żona potrzebna od zaraz" to komediowa propozycja od słupskiego teatru. Jej premiera planowana jest na marzec. W rolę reżysera wcieli się Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru. Historia opowiada o młodym i ambitnym mężczyźnie, który zaprasza swojego szefa do domu na kolację, która ma zapewnić mu awans, a która okazuje się jednak koszmarem. Z opresji może wybawić go tylko wierna i kochająca żona. Co jednak, gdy okaże się, że mężczyzna ma kilka żon i to nie do końca swoich?

Wzór na pole trójkąta

"Wzór na pole trójkąta" autorstwa Miachała Zdunika w reżyserii Jana Hussakowskiego to opowieść o miłości, która natrafia na stereotypy, archetypy, normy społeczne i pojęcie grzechu zagnieżdżone zarówno w nas samych, jak i w społeczeństwie. Punktem wyjścia spektaklu jest biblijna postać Marii Magdaleny oraz inne archetypy kobiece w literaturze starożytnej. Premiera odbędzie się w kwietniu.

Pasztety, do boju

Chociaż "Pasztety..." swoją premierę miały 14 grudnia, to przez nieszczęśliwy wypadek jednej z głównych aktorek odbył się tylko jeden spektakl z kilku planowanych. Przedstawienie dla młodzieży "Pasztety, do boju!" będzie można zobaczyć ponownie 28, 29 i 30 stycznia.

Kinga Siwiec
Głos Pomorza
3 stycznia 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia