Co przygotował BTL?

"Piaskownica" i "Sen nocy miłości" - Białostocki Teatr Lalek - online

Białostocki Teatr Lalek transmituje spektakle "na żywo", wprost ze sceny. W najbliższy weekend (16-17.01) będzie można zobaczyć "Piaskownicę" oraz "Sen nocy miłości".

"Piaskownica" to historia o niedojrzałości przebranej za dojrzałość. To historia o nieustannym mijaniu się w relacjach, w związkach. To historia o braku komunikacji nie tylko z drugim człowiekiem, ale także z samym sobą. Czy umiemy odkryć własne potrzeby i pragnienia, czy umiemy je rozpoznać, nazwać, zrozumieć? Czy umiemy je pogodzić z potrzebami drugiej osoby? Człowiek to tykająca bomba. Czy spustoszy to, co dookoła, czy raczej wybuchnie wewnątrz? A może ta bomba okaże się niewypałem i ogarnie nas niewysłowiony smutek.

Z kolei "Sen nocy miłości" to szekspirowskie przedstawienie przerobione magią w bajkę, by zadziwić wszystkich widzów. Czym zadziwić? Król Oberon radzi wszystkim, jak się kochać, kto i kogo, ale sam ma kłopot serca, bo królowa patrzy srogo. Więc gdy ojciec z córką Hermią, wnet przychodzi po poradę, król Oberon sam obmyśla swej królowej oślą zdradę.

Spektakl jest dla wszystkich – dużych, małych, tych, którzy znają Szekspira i tych, którym jest obcy, entuzjastów i wytrwałych.

Dorota Mariańska
bialystokonline.pl
14 stycznia 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...