Co w elbląskim teatrze?

Po wakacyjnych wojażach nowe realizacje

Po wakacyjnych wojażach i przerwie urlopowej, zespół Teatru im. Aleksandra Sewruka powrócił do swojej siedziby, by być z Państwem i dla Państwa. Wznowione zostały próby dwóch najnowszych realizacji, których premierę już zapowiadamy na miesiąc październik.

"Przerwany lot" Krzysztofa Kaczmarka opowiada historię obiecującego pilota samolotów pasażerskich, który zostaje wciągnięty w szpony nałogu, jakim jest alkoholizm. Powoli stacza się na dno, z którego wkrótce nie ma wyjścia. Traci najbliższych, przyjaciół, pracę... Czy uda mu się wyjść i przeciwstawić strasznej chorobie? Czy wreszcie się otrząśnie?

"Przerwany lot" - reż. Krzysztof Kaczmarek - Premiera 17 października - godz. 19:00

"Dzieła wszystkie Szekspira" (w nieco skróconej wersji) - na spektakl, reżyserowany przez Lesława Ostaszkiewicza, składają się najsłynniejsze dialogi i monologi prezentowane, jak zapewniają twórcy, w dowcipnej i zaskakującej formie. Cytaty, pastisz i parodie to tylko niektóre elementy teatralnej prowokacji. Na pomysł zagrania Szekspira w skondensowanej do jednego przedstawienia formie wpadła piętnaście lat temu trójka Anglików - Adam Long, Daniel Singer i Jess Winfield i od tamtej pory utwór ten zaskakuje i bawi publiczność na całym świecie.

"Dzieła wszystkie Szekspira" - reż. Lesław Ostaszkiewicz - Premiera - 24 października - godz. 19:00
We wrześniu na afiszu pojawi się nasza ostatnia realizacja z 7 czerwca 2009 roku, spektakl pod wymownym tytułem "A my ...róbmy swoje" w reżyserii Andrzeja Ozgi, na który składają się piosenki Wojciecha Młynarskiego. Nowoczesne aranżacje, inteligentne teksty z zaskakującymi pointami, piosenki aktorskie brawurowo wykonane przez zespół elbląskich aktorów i muzyka grana na żywo. Kto z Państwa jeszcze nie miał okazji obejrzenia tego przedstawienia, zachęcamy - okazja ku temu będzie już wkrótce.

"A my... róbmy swoje" - reż. Andrzej Ozga - 18/19/20 września - godz. 19:00
"Tango" to jedna z najbardziej znanych i cenionych sztuk Sławomira Mrożka, zarówno jako utwór literacki, i jako dzieło sceniczne, zaliczane są do kanonu kultury XX wieku. Sztuka odniosła wielki sukces i do dziś utrzymuje się w repertuarze teatrów na całym świecie. Akcję dramatu autor umieścił w rodzinie Stomila i Eleonory, gdzie wszystko jest dozwolone, tolerancyjni rodzice, ongiś bojownicy o wyzwolenie człowieka z wszelkich krępujących pęt obyczajowych czy artystycznych, nie stawiają żadnego sprzeciwu. Skoro wszystko wolno, Artur nie może się zbuntować, przez co Mrożek ukazuje sytuację „awangardy niemożliwej”. Tekst, który nie stracił nic ze swej autentyczności, cały czas odnosi się do naszej rzeczywistości, niejako komentując ją w krzywym zwierciadle. Współczesna scenografia i kostiumy, szybkie tempo akcji, doskonałe dialogi. To po prostu trzeba zobaczyć!

Tango - reż. Waldemar Wolański - 26 września - godz. 19:00
Tego jeszcze nie było! Do uroczystego żegnania tytułu zdążyliśmy się na nowo przyzwyczaić w naszym Teatrze, ale tym razem wszystko będzie naprawdę wyjątkowe. Aby docenić to co się może wydarzyć podczas tzw. "zielonego" spektaklu, należy mieć świeżo w pamięci wersję oryginalną - premierową. Będzie taka okazja!

Ci wszyscy z Państwa, którzy zapomnieli czy po prostu wcześniej nie widzieli, tego przedstawienia, będą mieli taką możliwość na dzień przed ostatnim spektaklem. Jak Polska długa i szeroka, wszyscy ekscytujemy się sukcesami naszych siatkarzy i koszykarzy. Trzymamy także kciuki za narodową drużynę futbolistów.
Co wspólnego ma "Tango" ze sportowcami?... Otóż ma! Wyprzedzając przeróżne działania promocyjne Euro 2012, realizowanego wspólnie przez Polskę i Ukrainę, postanowiliśmy rozegrać swoisty "mecz" teatralny. Tak więc wyjątkowo serdecznie zapraszamy na "zielone" "Tango" w obsadzie polsko-ukraińskiej, na scenie aktorzy z Elbląga i Tarnopola. Tego wieczora wszystko może się zdarzyć! Bądźcie Państwo koniecznie z nami! Spotkajmy się u Sewruka! Musicie Państwo być tego dnia w Teatrze!

Tango - reż. Waldemar Wolański - 27 września - godz. 19:00 - ZIELONE PRZEDSTAWIENIE (polsko-ukraińskie)

Tomasz Walczak
Gazeta on-line
11 września 2009

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...