Co w festiwalowym konkursie na środę 23 maja?

28. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Najpierw „Opowieści małej Lupitiny González" teatru Loutky bez hranic z Pragi, adresowana do dzieci miniatura laprogram na 23 majaarska, której tematem jest odchodzenie, śmierć – ale śmierć oswojona, pokazana w pogodny sposób dzięki odwołaniu do kultury meksykańskiej. Jedna aktorka i wiele niedużych lalek wystąpią na Małej Scenie Teatru Polskiego 23 maja o godz. 10.00 i 12.00.

W Banialuce, o 9.00 i 11.30 na Scenie Na Piętrze Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu pokaże „Dzień osiemdziesiąty piąty", spektakl inspirowany opowiadaniem Ernesta Hemingwaya „Stary człowiek i morze" – także na temat przemijania i odchodzenia.

Po południu spora zmiana nastroju i klimatu – najpierw o godz. 17.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego libański „Księżyc w pełni" Khayal Association for Arts and Education z Bejrutu. Pogodna opowieść o przyjaźni między człowiekiem a wilkiem i o tym, jak ważne jest, żeby mieć dobre serce (przedstawienie z polskimi napisami).

Potem, o godz. o godz. 18.30 na Dużej Scenie Banialuki spektakl-performens bez słów z elementami żonglerki, animacji, akrobacji i tańca, czyli „Sznury" teatru Cie Alexis Rouvre z Brukseli, zrealizowane we współpracy z kilkoma europejskimi instytucjami kultury. O tworzeniu świata ze sznurów.

A poza konkursem o godz. 16.00 na Małej Scenie Teatru Polskiego ze swoim jednoosobowym spektaklem pt. „Zawsze tylko noc" wystąpi Mateusz Barta, aktor Banialuki, laureat tegorocznej Złotej Maski. Spektakl powstał na podstawie tekstu Mariana Pankowskiego „Była Żydówka, nie ma Żydówki".

 

(-)
Materiał organizatora
23 maja 2018

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...