Coolturalny weekend w teatrze

"Seks nocy letniej" - Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki włącza się do akcji Coolturalny Weekend. To dwa najbliższe dni pełne promocji na najróżniejsze wydarzenia kulturalne. Podczas Coolturalnego Weekendu przez dwa dni zobaczymy więcej za mniej.

W sobotę i niedzielę taką promocją objęte będą specjalne przedstawienia komedii Woodyego Allena "Seks nocy letniej". Spektakl o miłości, namiętności i metafizyce inspirowany był zarówno szekspirowskim "Snem nocy letniej", jak i bergmanowskim "Uśmiechem nocy". Akcja przedstawienia toczy się w posiadłości wynalazcy, Andrew, który na co dzień pracuje na giełdzie. Andrew (w tej roli przebojowy i czarujący Piotr Szekowski) przeżywa problemy w związku z ukochaną Adrian, czyli Moniką Zaborską-Wróblewską. Do tego gości u siebie przyjaciela, Maxwella (tę rolę gra Bernard Bania) i jego partnerkę, jurną pielęgniarkę Dulcy (jak zwykle znakomita Aleksandra Maj) oraz kuzyna Leopolda (komiczny Sławomir Popławski) z narzeczoną, Ariel kreowaną przez rozwijającą się nieustannie Agnieszkę Możejko-Szekowską.

W miarę rozwoju akcji okazuje się, że wszyscy mają swoje tajemnice i seksualne potrzeby, które skłaniają do osobliwych roszad, ale też każdy z bohaterów uczy się czegoś o sobie, miłości i duszy.

W wersji, którą do tej pory można było oglądać w foyer, widzowie momentami byli niemal w środku akcji tej komedii. Tym razem ciekawe układy choreograficzne przygotowane przez Macieja Zakliczyńskiego przeniesione zostaną na dużą scenę.

Na hasło: "Coolturalny Białystok" w kasie teatru będzie można kupić bilety normalne w cenie biletów ulgowych. Na widzów czeka pula 30 wejściówek w cenie biletu ulgowego na spektakl sobotni oraz taka sama liczba na przedstawienie niedzielne.

(-)
Materiał Teatru
26 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...