Coś dla najmłodszych

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Teatrze Lalek Tęcza

W najbliższą sobotę, 26 października o godz. 11, Teatr Lalki Tęcza obchodzić będzie Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko, które przyjdzie na spektakl z pluszowym miesiem, obejrzy "Misie Ptysie" za darmo.

"Misie Ptysie" Zbigniewa Poprawskiego to komedia dla najmłodszych oparta na prawdziwie cyrkowych efektach i zabawach dziecięcych. Głównymi bohaterami sztuki są dwa niesforne misie: Ptyś Mały i Ptyś Większy, które biorą udział w licznych przygodach. Misie mają głowy pełne pomysłów i wielką wyobraźnię. W trakcie akcji pojawia się Mistrz Mateo Pampiliano. Spragnione fantastycznych przeżyć misiaki dają się zwieść jego obietnicom o występach i sukcesach. Niestety już wkrótce ujawniają się prawdziwe zamiary Pampiliana, co sprawia, że misie decydują się na ucieczkę. Od tego czasu przygody odbywają się wśród gonitwy, zamieszania i ucieczek, w rytmie szybkich zmian sytuacyjnych oraz dowcipnych pomysłów. Mistrz Mateo Pampiliano przez cały czas drepcze im po piętach, jednak misiom udaje się cało wyjść z największych opresji.

Żywa akcja spektaklu sprawia, że wszyscy - na scenie i na widowni - bawią się znakomicie. Niewątpliwa w tym zasługa reżysera spektaklu - Stanisław Ochmańskiego, który zdaje się patrzeć na świat oczami dziecka i wyczuwać jego marzenia o nieograniczonej swobodzie. Wielką zaletą przedstawienia jest także jego komunikatywność oraz fakt, że widz bierze aktywny udział w toczących się zdarzeniach i ma możliwość utożsamiania się z głównymi bohaterami.

Muzykę ilustracyjną do spektaklu oraz piosenki napisał Bogdan Szczepański, znany w środowisku muzycznym kompozytor, mający na swoim koncie wiele nagród. Jego żywe, skoczne piosenki łatwo zapadają w pamięci dziecięcej widowni.

Spektakl trwa 50 minut bez przerwy i przeznaczony jest dla Widzów od lat 3.

(-)
Materiał Teatru
22 października 2013

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia