Coś dla spragnionych teatralnych wrażeń

m. in. "Seks dla opornych" - reż. Justyna Celeda - Teatr Współczesny w Szczecinie

W przeciwieństwie do okresu świątecznego podczas majówki kulturalnych atrakcji będzie catkiem sporo, i to zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych.

Spragnieni teatralnych wrażeń mogą wybrać się na spektakl do Teatru Współczesnego lub do Polskiego. Obie sceny postawiły na lekki komediowy repertuar: 2, 3 i 4 maja na Swarożyca obejrzeć można nieśmiertelnego "Maydaya" z Adamem Dzieciniakiem w roli taksówkarza bigamisty i "Koguta w rosole", czyli historię grupy bezrobotnych mężczyzn zakładających zespół striptizerski. We Współczesnym z kolei na afisz powraca repertuarowy hit "Seks dla opornych". W historii o parze w średnim wieku usiłującej ratować swoje małżeństwo świetne kreacje tworzą Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki.

W sobotę i niedzielę na dzieci czeka Teatr Lalek "Pleciuga" z przedstawieniem " Jabłoneczka", opowiadającym o przyjaźni i sile bycia razem.

Od 1 do 3 maja zamknięte będzie Muzeum Narodowe. Zwiedzający mogą podziwiać udostępnione zbiory jedynie w niedzielę, 4 maja. Dużo atrakcji szykuje szczeciński Zamek Książąt Pomorskich. Na początek, w czwartkowe południe, na małym dziedzińcu wystawiona zostanie bajka "Pchła Szachrajka".

O godz. 19 wystartuje Rapowa Majówka z udziałem zespołów: Premiera, Kieru, Organizacja, Samson, Enzi Maras Bss '07, Jessica, Kartman i Yankeeyankes. Kolejne imprezy planowane są na sobotę: bajka dla dzieci "Na zdrówko" (godz. 12), koncert chóralny (godz. 15) i koncert rockowy (godz. 19) z udziałem grup: Time To Express, Dead on Time, Emerald i Slaveout.

W niedzielę, o godz. 11 i 13, zabrać można swoje pociechy na "Niedoparki", najnowszą produkcję zamkowej sceny, a o godz. 16 - wybrać się na koncert folkowy. Działać będzie także kino Zamek, a w jego repertuarze znajdą się m.in. "Grand Budapest Hotel" i dwa filmy o Zamku Książąt Pomorskich.

Na przedstawienie "Seks dla opornych" mamy dla naszych Czytelników po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy z majówkowych spektakli: 2, 3 i 4 maja. By je zdobyć, należy wziąć udział w naszym konkursie i wysiać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier, teatr (koszt: 2,46 z VAT). Na SMS-y czekamy tylko dzisiaj (30 kwietnia). Zaproszenia otrzymają pierwsze trzy osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 13.

(kas)
Kurier Szczeciński
2 maja 2014

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia