"Cosi, gdziesi, kajsi, ktosi" czyli "Wesele" według Sławomira Maciejewskiego

"Cosi, gdziesi, ..." - reż. Sławomir Maciejewski - Teatr Miniatura w Gdańsku

Już 13 kwietnia na scenie Miniatura naszego Teatru po raz pierwszy w Krakowie spektakl autorstwa Sławomira Maciejewskiego: "Cosi, gdziesi, kajsi, ktosi" - z Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Sławomir Maciejewski będzie przedstawiał swoją interpretację tekstu Wyspiańskiego nie tylko za pomocą monologu, ale także poprzez śpiew.
W autorskim projekcie aktora znanego Państwu ze współpracy z Iwoną Kempą z lat wcześniejszych (Rozmowy Poufne, Intymność) a także obecnego repertuaru (Udręka życia), fragmenty tekstu Wyspiańskiego przekute zostały na spostrzegawczy i jakże aktualny monolog o Polakach.
Scenarzysta, reżyser i aktor w jednej osobie staje się wodzirejem i zaprasza na wesele, na którym nie będzie jednak pary młodej, druhen i członków rodzin nowożeńców. Będzie za to wódka, która tak jak treść spektaklu potrafi wywołać beztroski śmiech, który chwilę potem więźnie w gardle kiedy przełknie się jej gorzki smak. Będzie także orkiestra weselna w postaci zespołu rockowego, wykonującego muzykę autorstwa Bartosza Chajdeckiego - jednego z najbardziej uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia.
Serdecznie zapraszamy do przyjęcia zaproszenia, gdyż to wesele, choć niekonwencjonalne, bez gości się z pewnością nie obejdzie!
Najbliższe spektakle: 13 i 14 kwietnia o godz. 19:00 na Scenie Miniatura.

 

(-)
informacja własna
11 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...