Cricoteka dostępna

Cricoteka dostępna w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier

W 2017 Cricoteka roku postawiła sobie za cel dostosowanie wystaw i budynku instytucji na przyjęcie osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

W ramach realizowanego przez nas projektu "Wi(e)dzieć więcej" opracowujemy ścieżkę zwiedzania dla osób niewidomych i cykl warsztatów dla osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. Jednym z partnerów wspierających nas w tym projekcie jest Fundacja Kultury Bez Barier.

Wspólnie organizujemy pierwsze z wydarzeń inaugurujących "Wi(e)dzieć więcej", dzięki któremu chcemy zwrócić uwagę na potrzebę projektowania działań instytucji kultury dostępnych dla wszystkich uczestników - zarówno pełnosprawnych jaki i tych z niepełnosprawnościami.

13 października zapraszamy na wspólne oprowadzanie po wystawie stałej oraz na projekcję rejestracji jednego z najważniejszych dzieł Tadeusza Kantora - drugiego po "Umarłej klasie" spektaklu Teatru Śmierci. "Wielopole, Wielopole" zainspirowane fotografią z rodzinnego albumu artysty jest próbą zmierzenia się z jego osobistymi wspomnieniami z okresu dzieciństwa. Premiera spektaklu odbyła się 23 czerwca 1980 r. we Florencji. Telewizyjna rejestracja spektaklu, którą zobaczymy, zrealizowana została przez Stanisława Zajączkowskiego w Sali Sokoła w Krakowie w grudniu 1983 roku.

Program wydarzenia:
13 października 2017 (piątek) 18:00-18:45
Oprowadzanie po wystawie stałej "Tadeusz Kantor. Odsłona trzecia. Marioneta" tłumaczone na polski język migowy
Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie stałej Cricoteki, na której prezentowane są kolejne etapy twórczości teatralnej Tadeusza Kantora. Jest to trzecia odsłona wystawy - zorganizowana wokół hasła Marioneta. Można na niej zobaczyć fragmenty scenografii, rekwizyty i obiekty ze spektakli tego wybitnego twórcy.
Wstęp wolny - obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl lub pod numerem telefonu

12 442 77 70
Wydarzenie dostępne dla osób niesłyszących: tłumaczenie na polski język migowy
Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową: możliwość wjechania na poziom wystaw windą

19:00-20:30
Projekcja rejestracji spektaklu "Wielopole, Wielopole" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Wstęp wolny - obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl lub pod numerem telefonu
12 442 77 70
Wydarzenie dostępne dla osób niewidomych: odbiór słuchawek do audiodeskrypcji we foyer przed salą teatralną
Wydarzenie dostępne dla osób niesłyszących: napisy
Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową: możliwość wjechania do sali bezpośrednio z poziomu placu lub wjechania z poziomu -1 na podnośniku schodowym.

(-)
Materiał nadesłany
12 października 2017

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia