Cumowanie w Olsztynie

"Na arce o ósmej" - reż. Marián Pecko - Olsztyński Teatr Lalek

Olsztyński Teatr Lalek zaprasza na spektakl "Na Arce o ósmej" wyreżyserowany przez Mariána Pecko.

To pełna humoru opowieść o przyjaźni trzech zabawnych pingwinów, w których usta, a raczej „dzioby", autor sztuki – Ulrich Hub – włożył rozważania na temat Boga, jego nieomylności i wszechwiedzy. Bo chyba „pomieszało się trochę Stwórcy, skoro stworzył ptaki zalatujące rybą, które nie potrafią latać, chociaż posiadają skrzydła". Poważne dylematy religijne, pytania o istnienie Boga i sens wiary, to wszystko mieści się w tej pozornie naiwnej historii.
Autor wie, że nie ma na nie prostych odpowiedzi. On tylko „oswaja" widzów z nierozwiązywalnymi problemami ludzkości, a że czyni to z humorem i wdziękiem, to owo oswajanie jest naprawdę skuteczne i atrakcyjne.
Z przyjemnością informujemy, że spektakl „Na arce o ósmej" Olsztyńskiego Teatru Lalek w reżyserii Mariana Pecko otrzymał ATEST–Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego 2011. Jest to wyróżnienie Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ dla najlepszych polskich przedstawień adresowanych do młodego widza.

Spektakl od lat 7. Rezerwacja 89 538 70 20.

(-)
Materiał Teatru
27 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia