Czar użytych przedmiotów

Wystawa "Pinokio w drodze" - Teatr Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi

Scenografie, dekoracje, lalki i kostiumy teatralne pochodzące ze spektakli Teatru Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi można będzie oglądać na wystawie "Pinokio w drodze"

Jak mówią jej organizatorzy, w tym roku "drewniany przyjaciel dzieci przeniósł się do skansenu łódzkiej architektury drewnianej działającego na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Ekspozycja zorganizowana została w jednej z willi, a każdy ze znajdujących się tam pokoi "dzięki użytym elementom scenograficznym, kostiumom i lalkom, tworzy swój niepowtarzalny czar".

Na wystawie, która czynna będzie do 12 sierpnia, można zobaczyć scenografię pochodzącą ze spektakli: "Jaś i Małgosia", "Moje - nie, moje", "Konik Garbusek", "Białe baloniki", "Pinokio", "Czerwony Kapturek", "Królowa śniegu" i "Czarnoksiężnik Oz". Organizatorzy zapewniają również, że zwiedzający ekspozycję będą mogli także uczestniczyć w rozmaitych warsztatach, które rozwijają teatralną wyobraźnię.

Na wystawie znalazły się dodatkowo prace dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Galeria ich rysunków nosi nazwę "Pinokio oczami dziecka".

Ekspozycja w skansenie to nie jedyna impreza przygotowana przez łódzki teatr na okres wakacji. W drugiej połowie sierpnia zorganizowane zostaną półkolonie "Lato w teatrze". W trakcie ich trwania uczestnicy półkoloni wezmą udział w warsztatach: aktorskich, muzycznych, scenograficzno-kostiumograficznych i promocyjno-dziennikarskich. Końcowym efektem tych prac ma być przygotowanie spektaklu.

jaw/ ls/
Dziennik Łódzki
2 lipca 2011

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia