Czarny humor i groteska

"Żeby cię lepiej zjeść" - reż. Piotr Waligórski - Teatr Bagatela w Krakowie

Pełen czarnego humoru i groteski, dramat Piotra Waligórskiego - "Żeby cię lepiej zjeść" - oparty na motywach Porucznika z Inishmore Martina McDonagha - jest osadzony w realiach popegeerowskiej wsi

Barwnie przedstawiony świat wypełniają niezwykłe postaci, dla których nawet najmniejsze wydarzenie, urasta do rangi odrębnej historii.

Mieszkańcy małej społeczności stworzonej przez Waligórskiego, żyją w rytmie osobliwych rytuałów. Uwikłani w sieć najróżniejszych namiętności, przeżywają pozornie błahe zdarzenie, które początkują spiralę niesamowitych wydarzeń…

Piotr Waligórski

Urodził się w 1974 r. Jest krakowianinem. Studiował historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej oraz reżyserię w krakowskiej PWST. Stypendysta DAMU (Praskiej Szkoły Teatralnej). Był asystentem Krystiana Lupy (Sztuka Y. Rezy, Teatr Stary w Krakowie, 1997).
W trakcie studiów filozoficznych twórca niezależnego teatru i grupy teatralnej Arche. Debiutował jako reżyser Komediantem T. Bernharda w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (2002).

Zrealizowany w gdańskim Teatrze Wybrzeże spektakl Padnij!, oparty na tekście P. Demirskiego i A. Mańkowskiego, brał udział w ogólnopolskim konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej ogłoszonym przez MEN, pokazywany był także w ramach Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych oraz w Sankt Petersburgu podczas Festiwalu Nowaja Drama.  Autor i reżyser "I będzie wesele…j" zrealizowanego w marcu 2009 na Scenie na Sarego 7, Teatr Bagatela.

Magda Furdyna
Materiały Teatru
12 grudnia 2009

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia