"Czas kobiety" Mądzika z Jopek

Teatr Stary w Lublinie

W Teatrze Starym szykuje się we wrześniu niezwykła premiera. Leszek Mądzik przygotowuje spektakl z Anną Marią Jopek. Idea współpracy obojga artystów zrodziła się w wyniku wzajemnej fascynacji swoją twórczością.

Leszek Mądzik wniesie do spektaklu swój świat teatralny i niezwykłą wrażliwość plastyczną, Anna Maria Jopek - talent kompozytorski i cudowny, znany wszystkim głos. "Czas kobiety" uświetni uroczyste obchody 70-lecia Leszka Mądzika oraz 45-lecia jego pracy twórczej.

"Czas zostawia swoje piętno, żywiąc się tym co ogarnia, postrzega, dotyka. Ucztę ma, kiedy w swoim apogeum dyskretnie osiąga cel. Wyzwala w nas tylko żal, współczucie, a może też kieruje w stronę tajemnicy, jaką jest nasza obecność w jego objęciach. Czytelny wizualnie i duchowo zostawia też ślad w obrazie kobiety, potęgując jego skutki i znaczenie w różnych porach życia. Fascynacja witalnym ciałem ustępuje miejsca w odnalezieniu jego urody w kolejnych etapach. Klisze pamięci zderzone z rzeczywistością rodzą nowy rodzaj impresji, utwierdzając w przekonaniu o cudowności i ciała i duszy kobiety, dopóki jest z nami. Karuzela czasu, która nas zabiera w wędrówkę, we wszystkich swoich fazach jest fascynująca. W taką podróż pragnę wybrać się wraz z Anną Marią Jopek, biorąc za świadków obecnych w tym misterium".

(-)
Materiały Organizatora
9 lipca 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...