Czas na wersję nową

„Pół żartem, pół sercem" - reż. Witold Mazurkiewicz - Teatr Polski w Bielsku Białej

Komedia inspirowana filmowym przebojem lat 50., „Pół żartem, pół serio" Billy'ego Willdera, w gwiazdorskiej obsadzie, z Marilyn Monroe, Jackiem Lemmonem i Tonym Curtisem.


Bohaterami są dwaj bezrobotni aktorzy, którzy zarabiają na życie chałturzeniem na prowincji, prezentując za marne grosze znudzonej publiczności „Sceny z Szekspira". Jednak pewnego dnia na horyzoncie pojawia się szansa odmiany ciężkiego losu. Kiedy dowiadują się, że sędziwa milionerka poszukuje zaginionych przed wielu laty siostrzenic, aby przekazać im w spadku swoją fortunę, postanawiają wykorzystać swoje aktorskie możliwości. Plan jest prosty, ale jak to w komedii (i w życiu) wszystko zaczyna się komplikować.

Światowa prapremiera sztuki amerykańskiego dramaturga, scenarzysty filmowego i telewizyjnego Kena Ludwiga „Pół żartem, pół sercem" odbyła się w listopadzie 2002 roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi, w reżyserii Marcina Sławińskiego. Już rok później komedię Ludwiga w realizacji tego samego reżysera mieli okazję oglądać także bielscy widzowie.

Czas na nową wersję teatralno-kinowego przeboju, w nowej obsadzie i reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

(-)
Materiał Teatru
24 lutego 2021

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...