Czego nie widać... w poniedziałek

"Artyzm teatralnego rzemiosła czyli ..." - Centrum Scenografii Polskiej

w związku z trwającą żałobą narodową wernisaż wystawy "Artyzm teatralnego rzemiosła czyli to, czego nie widać", zaplanowany na 15 kwietnia br., został przesunięty na poniedziałek 26 kwietnia na godzinę 16.00

Wystawa odsłania kulisy teatru, jest swego rodzaju zaproszeniem do miejsc na co dzień dla widza niedostępnych - do pracowni scenografa, za kulisy teatru, do pracowni artystycznych i tech-nicznych, wszędzie tam, gdzie rodzi się sfera plastyczna przyszłej premiery, a także do zaaranżowanej garderoby aktorskiej i wreszcie... na scenę.

Projekty scenograficzne uznanych scenografów ze zbiorów własnych Centrum Scenografii Polskiej, unikatowe kostiumy m.in, Andrzeja Kreutza Majewskiego ze zbiorów Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Muzeum Teatralnego w Warszawie, kostiumy Małgorzaty Słoniowskiej do „Kantaty o kawie” i „Kantaty chłopskiej” z realizacji w Operze Wrocławskiej, wykonane z niestereotypowych materiałów lalki Adama Kiliana z Teatru Lalka w Warszawie i wiele innych obiektów, pozwoli zbliżyć się do tego, co z perspektywy widowni nie zawsze jest widoczne, a  wzbogaca atrakcyjność rzemiosła i sztuki teatru. Stwarza i kreuje magię teatru.

Otwarta, wielowątkowa formuła wystawy wzbogaconej wypowiedziami scenografów, zapisami przedstawień i całym szeregiem materiałów multimedialnych, adresowana jest do dzieci i młodzieży w różnym wieku. Prowadzący zajęcia dydaktyczne przygotowali unikatowe materiały, które rozszerzą wiedzę o długim, żmudnym, ale niezwykle pasjonującym procesie powstawania widowiska teatralnego.

Spotkania zapewne będą podsycały ciekawość, prowokowały do pytań  i skłonią do udziału w zaimprowizowanych działaniach plastycznych i aktorskich, które zaproponują prowadzący zajęcia.

Wystawa prezentowana będzie do 31 lipca 2010 roku.

Ewa Moroń
Materiały Organizatora
24 kwietnia 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia