Czerwone suknie, falbanki?

"Carmen" - reż. Beata Redo-Dobber - Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku

Już 25 września na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej duże wydarzenie - premiera "Carmen".

Rozpoczęły się próby sceniczne do opery "Carmen"

- Sama siebie zdziwiłam, kiedy usłyszałam pierwsze zdanie z tą propozycją. Pomyślałam od razu, jak się za chwilę okazało, szablonem, czyli: wielkie, czerwone suknie, falbanki... Takie pierwsze klisze. [...] Ja z moją przekorą pomyślałam, że chcę inaczej i że ja, jako widz, potrzebuję inaczej. Że chcę zbliżyć się do tych namiętności, które są dla nas, ludzi, zawsze te same - czy dwieście lat temu, czy sto lat temu, czy za sto lat - tak białostocką inscenizację "Carmen" zapowiada reżyser spektaklu Beata Redo-Dobber.

Na publiczność czeka widowisko wierne zasadom wyznaczonym przez Georges'a Bizeta, jednak zaskakujące współczesnością i licznymi nawiązaniami do codzienności.

W tym tygodniu rozpoczęły się próby sceniczne, w których wspólnie uczestniczą Chóry i Orkiestra OiFP oraz soliści. Przypomnijmy, że w głównych rolach wystąpią Agnieszka Rehlis oraz Joanna Krasuska-Motulewicz (Carmen), a partnerować im będą Rafał Bartmiński i David Beucher (Don Jose) oraz Dariusz Machej i Adam Woźniak (Escamillo). Produkcję Opery sfinansowano z budżetu Miasta Białegostoku.

(-)
Matriały Teatru
18 września 2015

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia