Czerwony Kapturek w Chinach

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora wystąpi w Chinach na prestiżowym Festiwalu!

8. Chiński Festiwal Teatrów Dziecięcych w Pekinie, to jeden z najważniejszych dziecięcych festiwali na świecie. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu będzie jedyną instytucją, reprezentującą polską kulturę.

– Czujemy się wyróżnieni a jednocześnie bardzo szczęśliwi, że to właśnie nasz teatr otrzymał zaproszenie – mówi Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Wałbrzyski Teatr spędzi na Festiwalu prawie tydzień. – Między 22 a 28 sierpnia zaprezentujemy CZERWONEGO KAPTURKA w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl ten zagramy aż trzykrotnie – podkreśla z radością dyrektor.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych w Pekinie jest najbardziej prestiżowym miejscem prezentacji spektakli adresowanych do dzieci i młodzieży. Podczas tegorocznej edycji, obok wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, wystąpią teatry z pięciu kontynentów a w tym z 11 krajów, m. in.: Chin, Korei Południowej, Izraela, Stanów Zjednoczonych, Rumuni, Norwegii, Australii, RPA.

Wyjazd TLiA w Wałbrzychu do Chin dofinansowany jest środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja kultury polskiej za granicą 2018 – Promesa.

Karolina Sobolewska
Materiał Teatru
23 kwietnia 2018

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia