Cztery 16-godzinne spektakle/działania/akcje

"Makroteatr" - Wojtek Ziemilski/Wojtek Pustoła, Krzysztof Garbaczewski - Klub Komediowy, Komuna Warszawa

Cztery 16-godzinne spektakle/działania/akcje równolegle w różnych przestrzeniach kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32. Wejście i wyjście w dowolnym momencie.

Po kultowym Mikroteatrze czas na Makroteatr 16 godzin zamiast 16 minut

Jeszcze jeden test, czy da się robić teatr tak, jak się go zazwyczaj nie robi. Sprawdzian, co zostanie z teatru, bez początku, środka i końcastart: 23.09, godz. 12.00
finał: 24.09, godz. 4.00

bilety: 16 zł [na miejscu]

kurator: Tomasz Plata

Wojtek Ziemilski/Wojtek Pustoła
TYTUŁ: Bez tytułu („Rozwiązanie jest w nas")
OPIS: Wspólnota wspólnoty wspólnocie wspólnotę wspólnotą wspólnocie wspólnoto. Cytujemy wypowiedzi polityków dotyczące wspólnoty. Staramy się im uwierzyć.
OBSADA: Wybitni aktorzy oraz Wojtek Pustoła i Wojtek Ziemilski

Krzysztof Garbaczewski
Artysta jest (nieomal) obecny // The artist is (all but) present
AR Performance
Ci, którzy nie potrafią wykorzystać swych możliwości nie-bycia, pozostają obcy samym sobie: są marionetkami, obdarzonymi jaźnią przedmiotami uśpionymi w neutralnym czasie, nie będącym ani trwaniem, ani wiecznością. Istnieć – to wykorzystać naszą część nierzeczywistości, to wibrować w kontakcie z pustką, która w nas jest. Marionetka natomiast pozostaje na nią niewrażliwa, porzuca ją, pozwala jej zmarnieć.
Artyści/Artists: Zbigniew Bzymek, Krzysztof Garbaczewski, Jacek Naruniec (AR), Miron Białoszewski

Klub Komediowy
W ramach projektu MAKROTEATR artyści Klubu Komediowego zagrają spektakl improwizowany, w którym szczególną formę odegra warstwa audialna. Formułą przedstawienie będzie nawiązywało do słuchowiska radiowego, a sceny - luźno powiązane etiudy, których fabuła i postaci są na bieżąco wymyślane przez improwizatorów w obecności publiczności - będą w dużej mierze inspirowane różnego rodzaju efektami dźwiękowymi. To, gdzie znajdziemy się po 16 godzinach, będzie zaskoczeniem zarówno dla widzów, jak i dla grających.

Komuna Warszawa
Sztuka konsumpcji. Sztuka przygotowania konsumpcji. Spożywanie. Opowiadanie o spożywaniu. Komuna// Warszawa w wersji barowo-kuchennej. Naleśniki, pizza, kanapka, kimchi i inne gościnne gwiazdy. Także sekcja dziecięca.

 

(-)
Materiał organizatora
19 września 2017

Książka tygodnia

Gilliamesque
Wydawnictwo Planeta
Terry Gilliam

Trailer tygodnia