Cztery dziewczyny biegnące po plaży

"Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" - reż. Karolina Kowalczyk - Teatr Soho

9 grudnia w Teatrze Soho odbędzie się premiera spektaklu "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" w reżyserii Karoliny Kowalczyk.

Scenariusz autorstwa Alicji Kobielarz jest inspirowany przedwojenną fotografią przedstawiającą cztery dziewczyny na nadwiślańskiej plaży Poniatówka, aktualnie jednym z najpopularniejszych adresów Warszawy.

Fotoreporter "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" uwiecznia cztery dziewczyny biegnące po plaży nieopodal Mostu Poniatowskiego. Zdjęcie powstało w 1927 roku i dzięki przedrukowi w przedwojennej gazecie przetrwało do dzisiejszych czasów. Spektakl "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" to artystyczna interpretacja losów bohaterek przedstawionych na fotografii oraz opowieść o światach, które mogą się kryć za chwilą uchwyconą przez aparat. Wariacja na temat życia dziewczyn dwudziestolecia międzywojennego niepostrzeżenie zamienia się w opowieść o kobiecości, młodości i kryjącej się za nią wolności. A jaką historię kryją Wasze fotografie z nadwiślańskich bulwarów i klubokawiarni?

Przedstawienie powstało w ramach trzeciej edycji projektu "Muzeum Społeczne".

Scena Studia Teatralnego Koło, premiera: 9 grudnia w Teatrze Soho

 

(-)
Materiał Teatru
3 grudnia 2016

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia