Czuć i kontrolować ciało

Warsztaty teatralne w Broelinie

25-27 września Bibianna Chimiak z Teatru Kana zaprasza na swoje polsko-niemieckie warsztaty w Ośrodku Działań Twórczych w Broelinie w Niemczech.

Warsztaty są propozycją rozwoju osobistego poprzez ekspresję ruchu oraz próbą zbadania możliwości własnego ciała, nie w sensie czysto fizycznym a bardziej poznawczym. Jak je rozumieć, czuć i kontrolować. To poszukiwania możliwości wyrażania emocji poprzez ciało. Reakcja na bodźce wewnętrzne i zewnętrzne. Próba przełamania swoich barier i zahamowań oraz otwarcie na drugiego człowieka. Wykorzystywanie ćwiczeń ruchowych w celu zaufania sobie, partnerowi i grupie, a także integracja oraz próba odnalezienia wspólnej energii i rytmu. Jego celem jest również wzmocnienie świadomości ciała a także odwagi wyrażania siebie. Warsztaty kreatywności kształtują umiejętność: słuchania, współpracy w grupie, właściwego krytykowania, komunikatywnego przekazywania myśli, twórczego myślenia i działania, wychodzenia poza schematy myślowe, rozwijania wyobraźni i fantazji, pracy nad uświadomieniem swoich twórczych możliwości, odblokowywania spontanicznej aktywności.

Bibianna Chimiak – aktorka, śpiewaczka, instruktorka teatralna, art. terapeutka. Od 1999 roku pracuje w zespole aktorskim Teatru Kana. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Filozofii (specjalność: etyka i filozofia człowieka), podyplomowo Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Muzykoterapia oraz Szkoły Muzycznej na śpiewie solowym w klasie prof. Iwony Górewicz. Ma trzyletnie doświadczenie w pantomimie a także kilkuletnie w prowadzeniu eksperymentalnego teatru ruchu Teatru Jedenastu Snów. Od 2006 współpracuje z Teatrem Chorea.

grupa 9 osób z Polski / 9 z Niemiec (wiek 13-25 lat)

koszt warsztatu: 20,00€ ( w tym pobyt z wyżywieniem)

transport w zakresie własnym

Zapisy: bibi.chimiak@gmail.com

(-)
Materiał organizatora
24 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...