Czwartek na festiwalu AnimArt – sekcja filmowa

3. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt

Film „Nazywam się Cukinia" był nominowany do Oscara i zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach jako najlepsza animacja minionego roku. W czwartek,

5 października, zostanie on pokazany w Kinie Szpulka (Łódzki Dom Kultury) w ramach festiwalu AnimArt. Przed projekcją o kulisach powstawania filmu opowie ceniona animatorka Kim Keukeleire.

„Nazywam się Cukinia" to familijna animacja pełnometrażowa o dziewięcioletnim chłopcu zwanym Cukinia, który po śmieci swojej mamy trafia do domu dziecka. Początkowo ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca i nie zawsze dogaduje się z innymi dziećmi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

Przed seansem odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym festiwalu AnimArt – reżyserką animacji i animatorką Kim Keukeleire. Opowie ona o kulisach pracy nad filmem, który powstawał przez 10 lat. Projekcja odbędzie się w Kinie Szpulka w Łódzkim Domu Kultury o godz. 20. Wstęp wolny.

Geniusz efektów specjalnych

W ramach sekcji filmowej festiwalu AnimArt w Kinie Szpulka o godz. 18 odbędzie się także projekcja francuskiego dokumentu opowiadającego o Rayu Harryhausenie – amerykańskim twórcy filmowym, znanym głównie ze swoich pionierskich efektów specjalnych wykorzystujących animację poklatkową.

Iwona Buchcic
Materiał organizatora
5 października 2017

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia