Czy kobieta stwarza problemy i lubuje konflikty?

Spotkanie pt. "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" - Centrum Kultury w Lublinie

To piąte warsztaty teatralno-taneczne Joanny Belzyt z cyklu "Kobieta. Poszukiwanie znaczeń archetypu postaci w powieściach Oskara Kolberga." Spotkanie pt. "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" odbędzie się w piątek 30 maja o godz. 18:00 w Centrum Kultury.

"Siedem lat już diabeł siedział u jednego gospodarza za piecem, a nie mógł w żaden sposób skusić go, ażeby się kiedy pokłócił ze swoją kobietą (gospodynią) i żeby zdąt była jaka Boska obraza. Tak już i wysechł całkiem ów diabeł za onym piecem, bo się czart tylko złością ludzką pasie. I trza mu było wyleźć ztamtąd; a miał już uciekać na bagniska, aż tu spotyka babę jedną, która się jego pyta: czemu taki smutny?"

Czy kobieta stwarza problemy i lubuje konflikty?

Czy tylko mężczyzna kusi?

Jak ustrzec się przed podszeptem diabelskiego nasienia?

Zapraszam na wspólne poszukiwanie odpowiedzi, odkrywanie w ciele, ruchu i dźwięku znaczeń przypowieści ludowej spisanej przez Oskara Kolberga "Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle". Warsztat oparty jest na ćwiczeniach wprowadzających, improwizacji teatralno-tanecznej, oraz kontakt-improwizacji. Poprowadzą one nas do głębszej świadomości, jak pracować z ciałem, aby wyrażało ono autentyczną myśl i pragnienia.

Prowadzenie: Joanna Belzyt

Obowiązuje wygodny strój niekrępujący ruchów oraz obuwie na zmianę.

Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Warsztat odbędzie się w sali prób nr 5 (Lubelski Teatr Tańca) w Centrum Kultury w Lublinie 30.04.2014 (piątek) w godzinach 18:00-20:00.

Bliższe informacje:
Joanna Belzyt
tel: 691625203, 506536747
e-mail: joanna.belzyt@o2.pl

Cykl warsztatowy jest realizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

(-)
Materiał Organizatora
24 maja 2014

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia