Czy w takich warunkach da się gotować?

„Spaghetti" - reż. Søren Ovesen - Teatr Baj w Warszawie

Teatr Baj zaprasza dzieci od 3 roku życia na premierę sztuki „Spaghetti" w reż. Sørena Ovesena (Theatergruppe Batida, Dania). Premiera spektaklu odbędzie się 2 października br. o godz. 17:00.

Pełne humoru, zabawy i granej na żywo muzyki przedstawienie zagości na scenie w świeżo wyremontowanym budynku najstarszego teatru lalek w Polsce. Do swojej kuchni widzów zaproszą bracia: August Wysoki i Beniamin Wysoki. Publiczność będzie mogła obserwować jak przygotowują tak dobrze wszystkim znane danie – spaghetti. Ale! Oczywiście nie obędzie się bez komplikacji, małych sprzeczek i... nieproszonego gościa, który będzie snuł opowieści o spotkaniu z chińskim smokiem, krokodylem, zebrą, śpiewając przy tym, tańcząc i grając na instrumentach. Czy w takich warunkach da się gotować?

Spektakl powstał we współpracy Teatru Baj i Teatru Batida z Kopenhagi (Dania). Obie instytucje, z ciekawą historią i bogatym doświadczeniem, spotkały się aby odnaleźć wspólny język teatralny. Dodatkowo polscy aktorzy specjalnie na potrzeby tej premiery nauczyli się grać na melodyce, akordeonie czy ukulele. „Spaghetti" będzie pierwszą premierą zrealizowaną w odnowionym budynku Teatru Baj.

Kamienica z 1914 roku przy Jagiellońskiej 28 początkowo została zaprojektowana jako Pałac dla dzieci. Trzyletni, gruntowny remont przywrócił bryle budynku dawne założenia, a Teatr odzyskał dawny blask i elegancję.

Z zewnątrz przyciąga swoją szykownością, w środku natomiast dzieci są witane przez kolorowe grafiki zaprojektowane przez znanego malarza Dariusza Twardocha.

Twórcy:
autor: Søren Ovesen
tłumaczenie: Bogusława Sochańska
reżyseria: Søren Ovesen
asystent reżysera: Simon Holm
scenografia: Annika Nilsson
muzyka: Theatergruppe Batida i Nina Foss

Obsada:
Put - Marta Gryko-Sokołowska
Beniamin Wysoki - Andrzej Bocian
August Wysoki - Piotr Michalski

(-)
Materiał Teatru
2 października 2021

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia