Czyta Danuta Stenka

"Dziewczyna z Kamienia" aut. Izabelli Cywińskiej - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

W piątek 17 kwietnia o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, uroczystą premierę będzie miała autobiografia Izabelli Cywińskiej "Dziewczyna z Kamienia".

Książka ukazała się w marcu nakładem wydawnictwa Agora SA. To dramatyczna historia "panienki z dworu", która wraz z rodziną traci wszystko - nie wolno jej się nawet zbliżyć do rodzinnej posiadłości - Kamienia. Po konfiskacie i końcu "Kamiennego" świata musi na nowo siebie wymyślić i znaleźć dla siebie miejsce w świecie zdeklasowanej arystokracji i artystycznej bohemy PRL-u.

Książka przynosi m. in. unikalny obraz życia ziemiaństwa w powojennej Polsce oraz wnikliwą i barwną opowieść o przemianach społecznych, politycznych i kulturalnych w kolejnych dziesięcioleciach PRL i III RP, bogato ilustrowaną licznymi fotografiami z rodzinnego archiwum autorki. Izabella Cywińska sama jest uczestniczką kluczowych wydarzeń XX wiecznej historii - od robotniczej rewolty w Poznaniu w 1956 roku po powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego. Zdaje z nich porywającą, reporterską relację

Rozmowę z Izabellą Cywińską poprowadzi Paweł Goźliński.

Fragmenty książki przeczyta Danuta Stenka.

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacja miejsc pod adresem: wydawnictwo@agora.pl

Współorganizatorem wydarzenia jest Agora S.A.

(-)
Materiał Teatru
17 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...